Jump to content

Дисплей на таблото


Стилян Минков

Recommended Posts

Как мога да сменявам какво показва на дисплея например: моментен разход, външна температура, среден разход, външна температура и тем подобни. В момента показва само че всички врати са затворени и като се отвори някоя показва и като се задържи копчето почва да прави диагностика

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Външната температура би трябвало да ти я показва когато всички врати са затворени и няма други светещи лампи. Другите неща не може.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Да ползвам темата на колегата, понеже е свързана с таблата: при мен на 1.9 тди ранна 97г старото табло, понякога не работи скоростомера. Оборотомер, стрелки за температура и гориво работят винаги, докато скоростомера не. Оправя се сам като позагрее колата което ме навежда на мисълта, че може би датчика на скоростната кутия се е зацапал. Питането ми е, къде точно се намира, откъде да го достъпя, за да му почистя клемите? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В такъв случай, ще трябва смяна - при слагане на ново табло, необходимо ли е да се обучава имобилайзер и т.н? И все пак първо ми се иска да проверя въпросният датчик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Закачи някакъв OBD2 адаптер (VAG-COM, ELM327 или нещо друго) и виж каквa скорост ти дава в движение. Ако е правилна значи проблема е в таблото.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоростта би трябвало да можеш да я видиш и на климатроника (17 канал мисля че беше) Обърни внимание също когато стрелката спре да се движи дневния пробег дали отчита нещо.

Редактирано от evg_eni
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обърнал съм. Когато скоростта не се отчита, не променя и дневния пробег, нито общите километри. За климатроника не съм се сещал, ще проверя там дали се отчита коректно. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъпдейт: на 17 канал На климатроника отчита километрите както и таблото - ако там не се отчитат, не отчита и климатроника, което мен още повече ме навява на мисълта за лош контакт някъде. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...