Jump to content

мнение фарове


D. Antonov

Recommended Posts

Някой знае ли нещо за тоя пич:

https://pt-br.facebook.com/farovelife/videos/3306094649518422/

Никога не съм бил съгласен с това твърдение че "фарове на D3 не светят". Светенето няма нищо общо с полиране на стъклото на дадения фар, всичко е до това колко е замъглена лупата на прожектора и НАЙ-ВЕЧЕ дали е заминало хромираното покритие на рефлектора вътре в прожектора. Затова винаги ми е било много смешно когато някой си полира стъклата и си мисли че ще му светнат фаровете.
Както и да е, та моите вече са сдали багажа и затова питам има ли някой който да е чувал отзиви за тоя пичага? На клипа изглежда че светят по-ярко и красиво и от D4-ка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, D. Antonov said:

Някой знае ли нещо за тоя пич:

https://pt-br.facebook.com/farovelife/videos/3306094649518422/

Никога не съм бил съгласен с това твърдение че "фарове на D3 не светят". Светенето няма нищо общо с полиране на стъклото на дадения фар, всичко е до това колко е замъглена лупата на прожектора и НАЙ-ВЕЧЕ дали е заминало хромираното покритие на рефлектора вътре в прожектора. Затова винаги ми е било много смешно когато някой си полира стъклата и си мисли че ще му светнат фаровете.
Както и да е, та моите вече са сдали багажа и затова питам има ли някой който да е чувал отзиви за тоя пичага? На клипа изглежда че светят по-ярко и красиво и от D4-ка.

Гледам ги редовно, правят много добри неща или поне така изглежда от видеата. Даже едни фарове за Ламбо показаха преди няколко седмици. Колко добре се оправят - нямам личен опит.

Редактирано от ma3xa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

11 hours ago, NIKO said:

Лично аз, бих го избягнал.

Правил си фарове при него и ефекта не е като на видеото ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах оферта от същите, за В6 Валеото рециклаж, на цена от.......650 лева. Попитах, дали правят нови фарове от нулата, имало и други места, да съм ходил там. Така и направих.

Има маса недоволни от тях, пишат в профила, но негативните се трият бързо. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тои е човека слага някви лазерни лупи на д3 то и става както трябва с оригиналните лупи пак свети но не е като тия каде ги слага тои 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фарове лифе +359893302303 ето му номера Николаи се казва нямо кои друг да ги направи както трябва

Редактирано от ddalgiq
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 hours ago, ddalgiq said:

тои е човека слага някви лазерни лупи на д3 то и става както трябва с оригиналните лупи пак свети но не е като тия каде ги слага тои 

Ще звънна за цена да го питам... 

ще видим дали е скъпчия обаче ако това на клипчето е истина, аз имам приятел с D4 face и неговите къси са фабричен LED, пасти да ядат обаче в сравнение с това което гледам на видеото. Всмисъл и линията на отсичане и цвета на светлината и яркостта изглеждат 10 пъти по яки. На D4 (както и на почти всички нови автомобили) е една гадна синя светлина с размита линия на отсичане. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, jon_jinas написа:

@NIKO Колега, в крайна сметка към кого се обърна за рециклаж?

Едно форумно момче, @HEPBAKA

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, D. Antonov написа:

Ще звънна за цена да го питам... 

ще видим дали е скъпчия обаче ако това на клипчето е истина, аз имам приятел с D4 face и неговите къси са фабричен LED, пасти да ядат обаче в сравнение с това което гледам на видеото. Всмисъл и линията на отсичане и цвета на светлината и яркостта изглеждат 10 пъти по яки. На D4 (както и на почти всички нови автомобили) е една гадна синя светлина с размита линия на отсичане. 

На мен ми излезна с нови лупи лазерни нови крушки на късите и лед на дългите 1400 лв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да и на мен ми каза горе долу толкова ...ами според мен си е добра цената, имайки предвид че само един брой чисто нов фар е 2200 лв

 

12 hours ago, NIKO said:

Едно форумно момче, @HEPBAKA

този колега от форума има ли някакви ‘преди и след’ неща... да се види за какво иде реч

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 нови лупи в алиекспрес струват 120 лв. Слагате и си решават проблема завинаги. Рециклирани те не изкарват дълго както фабричните. Ефекта с отсича ето е същия.  Мога да снимам моите за да ги видите. Просто в клипа крушите са по силни и най вероятно са сменили лупите с афтърмаркет и са постигнали това. Нищо сложно. 

Редактирано от billysezgo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

На моята Д3-ка , точно това момче ми рециклира фаровете! Адски съм доволен вече втора година. Преди намесата му , като ги замерихме, в най-силната светлина от фара беше 1200лум след намесата му беше почти 17к лумена(16 900 и нещо). Рязко прогледнах през тъмната част от денонощието. Удоволствието ми струваше към 700 и нещо лв(всички крушки бяха сменени), а фаровете изглеждаха, като купени от магазина, нямаше и драскотинка по тях! Препоръчвам го!

FB_IMG_1612979609674.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
On 1/29/2021 at 5:55 PM, billysezgo said:

2 нови лупи в алиекспрес струват 120 лв. Слагате и си решават проблема завинаги. Рециклирани те не изкарват дълго както фабричните. Ефекта с отсича ето е същия.  Мога да снимам моите за да ги видите. Просто в клипа крушите са по силни и най вероятно са сменили лупите с афтърмаркет и са постигнали това. Нищо сложно. 

Абе нищо сложно ама да отвориш фара, да ги подмениш тези неща, не е шега работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам за кой модел говориш точно, но на D3 са 3 вида фаровете (pre-face, face и face със завиващ прожектор). Моя е face и през отвора отзад е невъзможно да извадиш прожектора. Трябва си разлепяне на поликарбоната.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 2/25/2021 at 2:07 PM, ma3xa said:

Абе нищо сложно ама да отвориш фара, да ги подмениш тези неща, не е шега работа.

във фурната се отлепват много лесно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

120

 

Между 90 и 120 

И е хубаво да се премахне възможно най много обурудването и да се сложи върху дървена дъска не на скарата директно. Време 5 6 мин. Ако не е умекнало лепило то Вдигате от 90 нагоре. Различните лепила се отлепват на различна темп. Но не повече от 130 градуса

И задължително ръкавици да не се изгори те и отвертки разбира се 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Малко update-че.....

Тоя пичага се оказа мега факира. Слага някакви custom прожектори и с крушките Osram Night Breaker Laser, резултата в моя случай е 25 пъти по ярка светлина!!

 

снимката е на къси:

B2BC2EC5-ADCA-452A-AA8C-94B43FBA064A.jpeg

A406415E-EB49-4925-9FDD-71E153A62031.jpeg

 

а това са моите, старите прожектори:

 

22FF3980-50C7-46C1-9EC9-6D138207FB3E.jpeg

 

матирания изгорял рефлектор показва ясно каква е причината “D3-ките да не светят”.

Човека ми казва че в момента фаровете светят по ярко и ясно очертани от тези на D4. Живот и здраве ще направя тест side by side с една D4-ка да видим за какво иде реч :)

Редактирано от D. Antonov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

следващия собственик ще каже ... СЪС СИГУРНОСТ ще съм я продал до тогава 😁

....идва ерата на електричките

Редактирано от D. Antonov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...