Jump to content

Оператор с най-евтин план за интернет?


Recommended Posts

От години не съм се занимавам с операторите и плановете им.

Интересува ме, кой оператор може да даде най-много мобилен интернет за телефон на най-ниска цена. Минути за разговори  не ме интересуват, стига да може да се набира собственика на телефона за входящи обаждания, не знам дали има такъв вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре преслушваш с този въпрос трите оператора и получаваш индивидуални оферти, между които да избереш най-подходящата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах ги, всички предлагат абсурдни цени над това квото плащам на предплатена карта...
Казаха ми, да съм пробвал да отида до магазин, там давали персонални оферти..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви параметри търсиш точно като гигабайти и минути? Аз съм с Теленор с 2 годишен договор от септември на цена 23 лева с ДДС-то. Имам 8 GB в България, което е малко повече от това което ми трябва (използвал съм малко под 5 GB миналия месец). Минутите май са неограничени, но съм винаги под 200 и никога не съм удрял някакъв лимит.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към момента навсякъде е скъпо, освен ако не си дългосрочен/лоялен клиент и не получиш някаква персонална оферта. Не очаквай повече от 4-6ГБ за приблизително 27-30лв, ако не отговаряш на споменатите условия. Внимавай, че има доста долна практика, с новите активации и предподписаните такива, да се добавят екстри, като пакети с нет, които автоматично се поръчват, като изчерпиш бързия и така до няколко пъти. Моята имаше тая "екстра" като преподписа, без да е уведомена за това. 1 пакет от 200МБ = 1лев, след изчерпване - автоматично още един и така няколко пъти. В крайна сметка, сумата при засичане беше като за по-висок план с двойно повече гиги, вместо с няколко пакета по 200мб.:steinigung:

Оранжевите последно ми предлагаха 18ГБ за 31лв, след като над половин година продължавам упорито да отказвам да преподпиша. И пак не им мина номера.:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента тази карта е на предпатен режим. Зареждат се 10лв и се получава пакет от 3,5Gb нет за 30дни, няма минути не са необходими.
Нито един оператор не предложи дори същите данни за същите пари, искаха повече.
Вчера се нервирах много понеже след зареждането не успяхме да купим пакета и за 1-2мин 10лв изчезнаха, оказа се, че таксуват 1мб по 2,40лв!!
За това реших да търся някакъв план, ама май няма нищо подобно за момента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм на Виваком, бизнес план - неограничени минути и 7 ГБ интернет за 18лв. Като редовно от приложението има подарък 10 ГБ интернет. Търси някой познат да ти даде фирмена карта, с по-добри условия са. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На А1 съм от 2001г. с три карти на мое име. В момента съм с неограничени минути към всички и 15ГБ за 18лв.

Никога не съм ги надхвърлял. Договорите на двете карти изтичат февруари и ще ходя до магазина.

От там ме свързват с лоялни клиенти в централата и се договаряме персонално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чета и не мога да повярвам какви са тези цени...2015г имах карта на Виваком 10гб+2000мин. за 20лв. В края на същата година за 15€ в Испания получавах 2гб нет и 600мин., което беше добра оферта... В момента за същите пари гигабайтите са 20 , минутите 800 към почти цял свят...+ безплатни разговори между картите от мрежата на същият оператор...

Не проумявам, при положение, че в цял свят цените падат и офертите стават все по-добри, защо в България се случва точно обратното ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, ти пък, намери какво да питаш!.... Тук всичко е наопаки...

Пакетите стават все по-скъпи и все по-оскъдни, дори и за лоялни клиенти с групи и много карти...

Преди време търсих подобна карта само данни за ММИ на колата. Еми, не намерих подходяща оферта. 

А пък за мтел или нищо или .....нищо. Света не познава по-големи мошеници. И дъвка не бих си купил от тях вече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, zhelyazA6 написа:

Е, ти пък, намери какво да питаш!.... Тук всичко е наопаки...

Пакетите стават все по-скъпи и все по-оскъдни, дори и за лоялни клиенти с групи и много карти...

Преди време търсих подобна карта само данни за ММИ на колата. Еми, не намерих подходяща оферта. 

А пък за мтел или нищо или .....нищо. Света не познава по-големи мошеници. И дъвка не бих си купил от тях вече.

 

Това го имат за 2 лв. на месец. Не съм сигурен, но мисля че 250 MB ще са достатъчни за MMI: цък!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, това не съм го срещал, когато търсех пакета, преди година. Лощото е, че активира следващия план като минеш лимита...

Сега както вече спряха гугъл мапса 250 мб биха стигнали мисля. Но изгуби смисъл това нещо.

Теленор бяха готини преди време, но сега и те вдигнаха цени и намалиха пакети и гледат да ошибат клиента по всякакъв начин.

 

Редактирано от zhelyazA6
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7 hours ago, mitsubishi galant said:

Чета и не мога да повярвам какви са тези цени...2015г имах карта на Виваком 10гб+2000мин. за 20лв. В края на същата година за 15€ в Испания получавах 2гб нет и 600мин., което беше добра оферта... В момента за същите пари гигабайтите са 20 , минутите 800 към почти цял свят...+ безплатни разговори между картите от мрежата на същият оператор...

Не проумявам, при положение, че в цял свят цените падат и офертите стават все по-добри, защо в България се случва точно обратното ?

Млък пазар и вече няма клиенти за печелене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, наистина през последните 2-3 години тарифните планове поскъпнаха и в някои случаи осезаемо.

Без да защитавам мобилните оператори, проблемът е в правилата за роуминг наложени от европедалите-бюрократи. Те се оказаха прекрасна възможност за всякакви нашенски измекяри и селски тарикатчета шетащи из Европа. Получи се така, че нормалните потребители намиращи се предимно в България плащат за гяволиите на определена група непочтени потребители.

Подобно нещо имаше до скоро и при застраховката "Гражданса отговорност", но проблемът с т.нар. "румънски автомобили" е разрешен и в началото на януари платих 210 лева за годишна ГО вместо предишните 270-290 лева за последните 3-4 години.

Лично четох нашия фирмен договор с Теленор и становището на техния представител към фирмата. Всичко беше аргументирано и справедливо изложено!

Удивен съм от предложенията към автора на темата да се "закачи" към фирмена група потребители. Лично аз почти никого не бих допуснал защото това крие неприятни рискове. Имахме случай с една бабичка, която беше врътнала над 150 лева от позвънявания към телефони започващи с 0700... и тове не са т.нар. "горещи телефони", а обичайни на различни държавни институции, ЕКОНТ, ЧЕЗ, Топлофикации и много други.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно си пропуснал да поставиш лимити,дори и със малкото закъснение спирането на номера спестява такива главоболия . Истина е че са уеднаквили условията като тарифи.

Но и трите оператора имат различни пакети с минути и нет .Избирате което ви е най изгодно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, buzzi написа:

Но и трите оператора имат различни пакети с минути и нет .Избирате което ви е най изгодно.

Прав си Пепи, но в темата започна да се мърмори колко скъпо било и аз им обясних защо.

Относно лимите:  Със същия успех може да ти "навъртят" и разговори с екзотични държави за няколко минути, а там отчитането не е моментално и ще "духаш супата", че си включил към бизнес групата "приятел".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, PINGI написа:

 

Без да защитавам мобилните оператори, проблемът е в правилата за роуминг наложени от европедалите-бюрократи. Те се оказаха прекрасна възможност за всякакви нашенски измекяри и селски тарикатчета шетащи из Европа. 

 

Правилата за роуминг са за цяла Европа, странното е ,че докато в другите страни цените падат или ти дават все повече за цената, в родината се случва обратното...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука не са ли събрани ауди масони. Тази тема уронва престижа на форума. Даже и в дачия форума няма такива стотинкаджийски теми. Иначе за 33 лева има на Виваком 20 гб. Нет. 

Редактирано от dpf
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се седи на предплатен план както досега, излезе, че е най-евтиния вариант за момента..

Редактирано от toro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видях един офис на виваком и реших да питам за тези персонализирани оферти..

Казах им какво търся и се започна чукане по компютъра поне 2-3 минути, пита ме не искам ли телевизия и друго неща и пак чука копчета.

Казах им, че сега плащам 10лв за 3,5гб като отправна точка.

След като реши, че е готов служителят ми обяви, че предлага 10гб и е безкрайни минути за 36лв, явно той изобщо не чува какво се иска и както му се говори.

След това каза, че можел да предложи 3,6гб и някакви минути за 22лв, на което отговорих, че видно няма никакъв смисъл да мина на х2 пари и заминах.

Явно сега е така, ще си седя както съм седял години наред с тази карта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В теленор предплатения за 10 лв е 6 гб, А1 за 12 лв 10 гб

Редактирано от Audi_RS*
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...