К.Rusev

Въпрос за предно стъкло

Recommended Posts

Здравейте,колеги пукна ми се предния прозорец от камъче и ходих да проверя и ми казаха 160лв китайче 230 пилкингтон и 320 някакво пак същата марка обаче акустично.Като ги попитах има ли разлика между това от 230лв и 320лв казаха че нямало някаква голяма разлика и незнаят дали си заслужава,а и моята кола нямала и в момента такова.Дали си заслужава да доплатя за акустично някой дали е слагал и има ли някаква разлика в шума?

Не си заслужава, защото останалите ти стъкла също не са акустични. Вземай това от 230 лв. Гледай обаче да няма микродраскотини точно от където гледаш пътя, защото ще ги виждаш при определени условия.

Да се включа и аз по темата със стъклата.

По каско имам да сменям челно стъкло. От Кобра ми казаха или китайско или "европейско" каквото и да значи това.  Някакви отзиви за тях?

Моят съвет е да не се занимаваш с "европейските"/китайски/ стъкла на Кобра.Отиди на "Военна рампа" и си сложи "Pinkilgton"/те са официален вносител/.Разликата в цената ще си я доплатиш,но качеството ще е в пъти по-добро.Освен това момчетата работят много качествено и чисто.Не те пускат на улицата веднага след смяната,а колата престоява в халето им едно денонощие.

Edited by jordanik

Сменях в Кобра преди време с Европейско, години наред никакви проблеми. Механиците бяха много внимателни. Ползвах пункта срещу Арена Запад, ако още го има.

Моят съвет е да не се занимаваш с "европейските"/китайски/ стъкла на Кобра.Отиди на "Военна рампа" и си сложи "Pinkilgton"/те са официален вносител/.Разликата в цената ще си я доплатиш,но качеството ще е в пъти по-добро.Освен това момчетата работят много качествено и чисто.Не те пускат на улицата веднага след смяната,а колата престоява в халето им едно денонощие.
Там най-вероятно ще трябва да си платя всичко защото възлагателното писмо е за Кобра.

Аз смених 3 челни стъкла в Кобра на Арена Запад и нямаше никакви проблеми. Въпрос на късмет е според мен. Щом е по каско сложи по-скъпото, но аз лично не виждам разлики.

Аз сменях точно на Военна рампа Пилкингтън  под 300лв ми излезе по спомен всичко.

Счупиха ми шипките дето държат чистачките и не ми казаха. Отивам да я вземам дигам чистачките за да го огледам и те падат.

3 месеца по късно в един сервиз ми го счупиха докато сменяха механизмите на чистачкие и го замениха с некво Китайско.

Още съм с него 3та год вече.