Jump to content

Визуализация парктроник В8


plamen_iv70

Recommended Posts

Зравейте! Скоро си смених В8 , със фейстлфтовата А4. Имам навигация MMI 3G basic и оригинален заден парктроник. Но нямам визуализация на екрана. С VCDS  влизам,но нямам модул  park asist. В менюто имам настройки за парктроника...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разгледах,  но не се ориентирах. Може ли да няма такава опция? Търсих думите parking visualization,  може би по друг начин е написано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам модула, щеше да е лесно. Рових, но не видях настройки през кабела. В менюто на дисплея само има, но са за звука. Трябва да погледна през зеленото меню.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Писал си, че е фейс да :).

В 09-Central Electronics разгледа ли всички опции?

Пробвай и в 6C Back up camera.

Възможно е и да не поддържа графично изображение въобще въпреки, че щом е 3G дори и basic би трябвало.

Редактирано от fifipaldi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фейса е, 2013г. Гледах в 09, но много битове, не се ориентирах. Пак ще гледам,  дразни ме, че не е активирано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Ей, останах си без визуализацията..... Нищо не открих, ама и никой не даде идеи....

 

Редактирано от plamen_iv70
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще разпитам, макар да не ми се вярва да не може. Моделитте без навигация подържат, ама немеца е безкрйано изобретателен в стремежа за спестяване на есктри и разходи. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига да имам път, задължиелно ще драсна. По-скоро към Варна ми е пъття обаче 🙂, ако там няко може да помогне.

Редактирано от plamen_iv70
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен когато си играх със зеленото меню, бях активирал от там нещо за задна камера, RVC май беше(нямам задна камера). След като го активирах ми се се загуби визуализацията, като го унчекнах пак се появи. С MMI 2G съм обаче аз.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си с пре-фейс кола там е лесно, той е с B8.5 където понякога има драма, а понякога модула въобще не поддържа визуализация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо се отказах да ровя, такова чудо не бях срещал 😀

Редактирано от plamen_iv70
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Момчета и аз исках да активирам визуализацията като за целта реших да намеря модула на парктроника и такъв не открих физически. После с VCSD установихме че такъв няма, а парктроника е вързан директно към боди контрол модула. Оказа се че парктроника е слаган допълнителлно след покупката на колата в Ауди за което намерих и съответната бележка в документите. Така че ако мога да обобщя ако няма модул на парктроника няма как да се визуализира. Ако искаш тази екстра спалаг модул обучаваш го и се кефиш.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Нямам идея дали е допълнително слаган. Знам, че е оригинален и имам настройки за него през менюто, но модул нямам. Всъщност имам оригиналната поръчка с екстрите и фактурата от закупуването, ще погледна какво пише.

Редактирано от plamen_iv70
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...
On 2/1/2021 at 9:51 PM, plamen_iv70 said:

Зравейте! Скоро си смених В8 , със фейстлфтовата А4. Имам навигация MMI 3G basic и оригинален заден парктроник. Но нямам визуализация на екрана. С VCDS  влизам,но нямам модул  park asist. В менюто имам настройки за парктроника...

Здравей колега! Прочетох темата и ме интересува успя ли да активираш визуализацията? И аз наскоро се сдобих с B8.5 с MMI 3G мисля, само със задни датчици и само звуков сигнал. Моят маюстор се пробва с VCDS, но не успя и каза, че не му е ясно дали може.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някъде в началото колега - мисля "Fifipaldi"е писал, че може и да стане, ако колата е със съответния модул. Как обаче да разбера дали моята е с него? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега! Прочетох темата и ме интересува успя ли да активираш визуализацията? И аз наскоро се сдобих с B8.5 с MMI 3G мисля, само със задни датчици и само звуков сигнал. Моят маюстор се пробва с VCDS, но не успя и каза, че не му е ясно дали може.
Ела да видя дали ще стане при теб

Изпратено от моят ELS-N39 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...