Jump to content

Какво масло при тракане на обтегачи


bochko

Recommended Posts

преди 50 минути, mili 75 написа:

Това, че ги знаеш тия коли на по 400 хиляди с оригинални вериги е добре, ама забрави да кажеш, дали тропат на студен и топъл старт.

Моята е на около 300к и нищо не тропа.Като стане на 400 ще споделя какво е положението.Тия, които го сменят на 200к, могат и с всяка смяна на маслто да го правят, но това не значи, че е нужно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменил съм вериги и обтегачи преди има няма 30 хил.км, от тогава до ден днешен винаги при палене чувам този характерен звук за около секунда? Това нормално ли е? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е нормално.При мене след смяната на вериги и обтегачи, няма никакво тропане и на студен и на топъл старт. Даже въобще съм забравил за тия размисли при какво положение, на колко хиляди е маслото и т.н. гадаене. Ако колата ви е на над 300 000 км и мислите да я карате, е редно да ги смените тези вериги, защото освен да тропат по капаците, те имат и друга функция-газоразпределителна и тя се нарушава от разтеглените вериги.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислех, че е "нормално"... Предполагах, че просто когато се е отекло и му трябва секунда време за да стигне до горната част на мотора, от страната на шофьора?? Явно съм грешил, колата е в сервиз за цялостен оглед. Майстора ще я гледа обстойно, надявам се да не ме сюрприза неприятно. Иначе, логиката ми куца ли много ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя двигател е на 233к км със сменени вериги на SWAG преди 35к км и още не съм ги чул да изтракат. Но цедката на помпата е чиста и лагерите са ок.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

20 minutes ago, Papi123 said:

Мислех, че е "нормално"... Предполагах, че просто когато се е отекло и му трябва секунда време за да стигне до горната част на мотора, от страната на шофьора?? Явно съм грешил, колата е в сервиз за цялостен оглед. Майстора ще я гледа обстойно, надявам се да не ме сюрприза неприятно. Иначе, логиката ми куца ли много ?

При горните обтегачи се задържа масло именно за да не ствче всичкото масло долу, като почне да изпуска се чува изтракване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Повечето пъти проблемът идва от горните обтегачи, много рядко се сменят и вериги, самите ибтегачи вече омекват и понякога остават затворени и веригата естествено отава хлабаво и като завърти стартера докато се затегне се удря на корпуса на горните капаци, в случей се купуват 2 оригинални обтегача и се сменят за около 400 лв и 2 та. Това беше обяснението от немски сервиз така че решавайте вие дали да давате 2+к или за бркви си 400лв да си решите проблема, а за маслото разликата между 5w30 и 5w40 само климатичните условия - 30 градуса и 40 градуса, да вярно че при нас е по топло от някой други държави но аз мисля че 5w30 е най добрия вариант за нас. Междо другото аз използвам liqui Moly 5w30 III long life и при всяка смяна сипвам full metal на Bardahl и няма ядове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това w30 или w40 много не го гледайте, че малсото не работи на 30 или 40 градуса температура. Влияе леко, но на 100+ градуса му е все тая дали навън е 30 или 40 градуса времето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ся някой може да се засегне ама да се избира масло само по 5w30 или 5w40 е по-скоро лекомислено ... дадено 5w30 масло може да има по-добри параметри от друго 5w40 масло, обратното също важи и те така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След смяна на масло при мен всичко заспа. Винаги го сменям на време. Предпоследният път го смених с уж хубаво масло ама не спря да ми вади индикация за ниско ниво, дори когато беше на максимум. Наскоро го смених с друга марка и при палене нищо не се чува. Аз залагам на затлачена цедка, за която спомена Стефан. Само не ми е ясно защо с предишното масло постоянно ми набиваше грешка за нивото...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...