Jump to content

Смяна на Multimedia ?


Harit0

Recommended Posts

Здравейте колеги, преди ден закупих това - https://www.aliexpress.com/snapshot/0.html?spm=a2g0s.9042647.6.2.4a424c4dzEH93j&orderId=8126605387431101&productId=32860860673

 

Предполагам около първи март ще ми бъде доставено. Въпросът ми е - можете ли да ме насочите към човек/сервиз който да е достатъчно в час, тоест има инструментите и знанията за да 

инсталира посочената навигация? Живея в София, благодаря предварително. Надявам се не спамя темата.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 68
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Можеш да си я монтираш сам. Електрическата част е плъг&плей. Само трябва да видиш в Тубата как се маха рамката на екрана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@CVT Предполагам мога и сам, но нямам инструменти, а са необходими. Не искам да драскам и чупя ненужно по таблото. Снощи

гледах в тубата инсталация на подобна Андроид мултимедия, едни азиатци я слагаха. Докато шефчето (зад волана на Q5) обясняваше

как найсли! ще демонтират панелите .... момчето с инструментите успя да счупи оригиналната пластмасова рамка около TFT  дисплея.... Доста се смях.

Та притеснявам се да не се омотам и най-вече да не си докарам излишно беля. За това се оглеждам за някой който да монтира мултимедията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре е сам да знаеш как става, в случай ти се наложи да я вадиш. На моята Б7-ца имам Андроидна мултимедия от 5 години и съм я вадил по една или друга причина поне 5 пъти, а и не е толкова лесно като при Б8-ците:

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@CVT Хм, благодаря. Замислям се вече дали наистина да не го направя сам. Ще се поразровя и аз повечко, до другата седмица има време така или иначе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На клипа изглежда лесно, като детска игра, но реално онзи китайски кютук стърчи доста назад, това няма ли да създаде неудобство?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според снимките не стърчи повече от сантиметър. След като е направен специално за А4 Б8, няма причина да не се събере.

 

HTB14T1xaFqZBuNjt_jqq6ymzpXae.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@CVT Имам чуденка само за GPS антената ... Някъде външно ли трябва да стои? Например около рамка на предно стъкло или

няма проблем да бъде скрита вътре ... например в жабката?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези антени имат вграден усилвател и работят идеално под арматурното табло. Трябва само да гледа нагоре и да няма метал над нея. Моята например съм я залепил точно зад таблото (километража).

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@fifipaldi Благодаря за идеята, предполагам е и по-достъпно като място. Тоест след свалянето на 

TFT дисплея може директно да се залепи там без демонтаж на други елементи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@MachineSpirit Ако имаш предполагам не е проблем :). Дори буксите да не съответстват сигурно има преходници.

Аз нямам фабрична навигация (модули), с Audi symphony е моята кола. Вариантите при мен са 1.ОЕМ ретрофит, 2. Нещо от рода на Alpine ретрофит

3. Подобна чекия ...... Първите два за мен са неоснователно скъпи имайки в предвид, че става дума за десет годишна кола. За това съм на вариант 3.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 27.02.2021 г. at 14:21, Svetlin81 написа:

@MachineSpirit Ако имаш предполагам не е проблем :). Дори буксите да не съответстват сигурно има преходници.

Аз нямам фабрична навигация (модули), с Audi symphony е моята кола. Вариантите при мен са 1.ОЕМ ретрофит, 2. Нещо от рода на Alpine ретрофит

3. Подобна чекия ...... Първите два за мен са неоснователно скъпи имайки в предвид, че става дума за десет годишна кола. За това съм на вариант 3.

Здравей @Svetlin81 , съгласен съм с мнението ти . Моят автомобил A4 B8 2008, също е оборудван със Audi Symphony и положението е същото. Следя темата и очаквам подробно описание и споделяне на резултатите - ако е възможно ! 

Успех и честита Баба Марта !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ian peas Благодаря, честита Баба Марта! Като гледам тракинга на пратката би трябвало до Сряда най-късно да е при мен.

Така че до Петък по един или друг начин ще гледам да е инсталирана мултимедията.

Колегата ppanayotov също прояви интерес, та със сигурност ще споделя резултата (добър или лош).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

днес пристигна китайчето (доставка в три работни дни!!!).

Споделям малко предварителна информация.

 

Android_multimedia_unpac.thumb.jpg.6e44b55a32c8caf3dbcad2c6620e73c8.jpg

 

Всичко е както по описание, както се вижда фабрично е закачена мултимедията към рамката за А4.

Има си допълнителна рамка за Q5. Опаковано е солидно, без видими проблеми (за невидимите по-късно :D) и дефекти.

Стана ми странно, че дисплея е без защитно фолио..... но-о-оо все тая. Всичко на пръв поглед е ОК. Няма упътване за монтаж, но на страницата им има поне 

ръководство кой кабел за къде е.

Android_Multimedia_cables.thumb.jpg.979f677ee07fc47a71856157ff169804.jpg

Повече снимки след монтажа.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продават се като топъл хляб, затова европейските складове са пълни и ги изпращат веднага. Иначе неведнъж съм поръчвал неща от европейски и съм ги чакал да стигнат до европейския склад от китайския склад.

 

Наистина изглежда добре. Фолиото сигурно нарочно са го махали преди да сложат черната рамка, защото иначе може и да не го видиш и после да разглобяваш още веднъж за да го махаш, като някои колеги от форума. ;)

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@CVT Предполагам си 100% прав (за продажбите) защото ми го пратиха от склад в Чехия и имаха деветдесет и нещо в наличност!

Изработката на пръв поглед наистина изглежда солидна..... до колко работи адекватно ще го видим след инсталацията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...