Jump to content

Ангренажни вериги


Мартин99

Recommended Posts

Здравеите колеги,при палене се чува хъркане за 2 секунди и ми казаха че са веригите,колата е ауди а8 3.0тди 233кс 2004 година,въпроса ми е каква цена излиза горе долу за цялата работа понеже един маистор ми каза 4000 лева друг ми каза 2500 за всичко а аз видях комплект на феби и на swag по 780 лева като сметна и труда не мисля че би трябвало да е такава голяма цената,от варна съм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи най-вече от сервиза. Колко ще решат да ти вземат. На доста места вече сменят вериги.
Частите можеш и сам да си избереш. Има хора, които държат на ОЕМ-ски, други си взимат на febi/swag. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако този комплект е за моята кола да го купувам и да ми кажете някои маистор които работи на добра цена 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги помогнете някои знае ли дали това е комплекта за колата ако някои е сменял да каже и да ми препоръчате маистор около варна които сменя на добра цена 🙂

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми то си пише под комплектите,до VIN еди кой си ,и от VIN еди кой си.Код на мотора ASB.

VIN знаеш какво е ,предполагам.

Screenshot_20210214-132425_Chrome.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И това не е така. Има мотори, на които Ауди дават, че е нормално да изтраква еди колко си секунди.

 

Аз не бих сменял. И моите понякога изтракват за 1-2 сек.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За смяна или не винаги може да се спори, но тия афтърмаркет комплекти на цената на хубава гума 20-ка не изкарват много... и после ще има рев и сополи из форума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бе, ВАГ сами не си ги произвеждат... ама тия лайна по 500 лв. комплекта не изкарват и 30к км. преди веригата да се е вкопала в обтегачите.

Има някои части, които изглеждат прости като устройство (да кажем термостат), които бай китаец и до ден днешен не е разбрал как да произведе с приемливо качество. И проблема в подобни комплекти са обтегачите, не велосипедната верига...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изтраква за 2 секунди при студен старт след това като е загряла и я загася и пак запаля не изтраква,иначе като си работи двигателя звукът му е нормален.

Редактирано от Мартин99
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак ако ще си сменят тука в ибеи ми изпадна един комплект за 150 паунда от англия със оем качество и 2 години гаранция и пиче че става за моя мотор някои от вас ако е поръчвал от ибеи да даде мнение 

Screenshot_20210215-103001_eBay.jpg

Или да ме насочите към някои тука около варна че един ми каза 4000 лева за ремонта а друг 2500 а аз като гледам то цял двигател струва горе долу толкова за 2004 год кола 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или да ме насочите към някои тука около варна че един ми каза 4000 лева за ремонта а друг 2500 а аз като гледам то цял двигател струва горе долу толкова за 2004 год кола  или да я преслуша някои които си има понятие от тези коли и да си даде тои мнението

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Самите вериги не са голяма драма като цена. Но за да стане цялата работа както трябва се вади мотор, има уплътнения и гарнитурки да се сменят. Колелетата на валовете е хубаво да се подменят, не е само да купиш ланците. Ако е за закърпване на положението, много хора сменят само горните и айде в мобиле ама после като стане фал - реват.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Аз съм с ментета SWAG от 40k km и не ми изтропва на старт. Но е важно маслената помпа и биелните лагери да държат, иначе и с оригиналните обтегачи ще изтраква. Маслото първо минава през коляновия вал и се качва нагоре към обтегачите и повдигачите. Ако лагерите са чао много малко масло качва нагоре и може постоянно да чуваш веригите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...