Jump to content

Въпрос относно подгрев.


deanov

Recommended Posts

Колеги, някой би ли обяснил, как точно работи подгрева при А4 3.0 тди. При стария А4 1,9 тди давам на контакт, индикатор за подгрева светва, изчаквам го да изгасне и паля. Колкото е по-студено, толкова по-дълго подгрява, като обикновено, това се случва при температура - 5° и по-ниска. При 3.0 тди поставям ключа, натискам и пали. Дали е +15° или - 7° няма разлика. Индикатор за подгрев има разбира се, но не задържа,....изгасва почти веднага с всички останали индикаторни светлини по таблото. Няма забавяне при запалването..... Трябва ли някакво конкретно действие за активиране на подгрева. 

Редактирано от deanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички дизели имат възможност за предварително подгряване и продължаване на подгряването и след запалване за по-добро изгаряне като и 2те се случват при определени обстоятелства - температури, атмосферно налягане. По-модерните горивни системи обаче се справят с неблагоприятни условия и с по-малко предварително подгряване, т.е. няма от какво да се притесняваш или да активираш. Просто се грижи свещите да са в работещо състояние.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Някой да е запознат как е нормално при 80 B3 1,6TD ? При мен лапмата за подгрев винаги свети еднакво време, даже и ако тъкмо съм изгасил двигателя след продължително каране. При един колега със същия модел времето е променливо.

Възможно ли е някакъв датчик към подгрева да ми е отказал и винаги да подгрява максимално време без да се съобразява с нищо? Изобщо има ли такъв датчик?

Така е откакто я имам - година и няколко месеца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 7/27/2021 at 9:33 AM, nicoldy said:

Може би температурния датчик на антифриза?

Това същия датчик, който се ползва за най-лявата стрелка (температура) на таблото ли е? Защото там изглежда работи нормално - стига до около 90 градуса и се включва перката пред двигателя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това изглежда да е само за бензинови двигатели, не се споменава подгрев никъде.

Ще огледам за нещо подобно при първа възможност, но мисля че едва ли ще има нещо общо с посочената тема...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...