Jump to content

Включва перка за охлаждене след запалване


fbika75

Recommended Posts

Преди 4 часа, CVT написа:

Линка който ти дадох е ЕТКА-та за твоята кола - 2007 А4 1.6L. И двата термостата които са дадени (044121113 и 03G121113) отварят на 87 градуса: цък! и цък!

 

Не знам колега, много ми е странно, защото и при мен, и при мой приятел термостата е на 105..

Също дават и за 1. 6, на 105 гр

 

Screenshot_20210406_232211_com.android.chrome.jpg

Screenshot_20210406_232230_com.android.chrome.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алегрото е просто полската разновидност на иБей. Продавача може да слага каквото си иска в описанието на продукта. ETKA-та е базата данни на ВАГ която ти дава точния код на всяка част с която колата излиза от завода и според нея твоята кола (а и моята) излизат от завода с термостат който отваря на 87 градуса. Ако знаеш три-букнения код на мотора си, можеш да видиш кой от двата (044121113 или 03G121113е точно за твоята кола.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте, смених термостата и датчика за температурата зад двигателя, но вентилатора не спира. Взех и датчика- термошалтера, който стои на маркуча на радиатора отдолу но се оказа че моят е с две крачета - пинчета а ми дадоха с четири ето такъв https://nasauto.bg/tempereturen-datchik-za-audi-a4-avant-8ed-b7-16-18403-p2717387.html. Вашият с колко пина - полюса е ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема и при мен се оказа датчика на термостата. След поставянето на новия термостат перката пак работеше и трябваше да се изчисти грешката с диагностика. Ако правилно съм разбрал от техниците датчика на термостата всъщност е малък нагревател, който се включва, ако температурата достигне 105 градуса . По този начин нагрява допълнително охладителната течност при термостата за да му помогне да се отвори ако вече трудно се движи, зацапан е или стар. Съответно ако този нагревател прекъсне автомобила влиза в авариен режим на охлаждане на двигателя и перката върти постоянно. Благодаря на колегата fbika75  за темата и информацията която сподели. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...