Jump to content

Проблем със А8Д3 светва parking brake и заключва скоростната кутия


Planetata

Recommended Posts

Здравейте,имам проблем с А8Д3 от известно време  сутрин като запаля и ми светва parking brake ,DTC ,лампата сигнална все едно нямам накладки и всичко пищи в колата ,заключва скоростния лост и немога да превключа на скорост ,двигателя си работи равномерно форсира се ,но немога да включа скоростната кутия ,гася паля няколко пъти и се оправя след два три дни пак ,закачих я на диагностика показа няма връзка модула на скоростната кутия с компютъра на колата ,какво ли не правих бушони ,куплунги чистих и няма оправия след изтриване на грешките се оправя за седмица и пак същия проблем (идва ми да я запаля ) ,мисълта ми е ,ако някой се е сблъсквал с този проблем и знае решение да сподели, ще съм благодарен или да ме насочи при добър диагностик или сервиз във София да си платя и да се реши проблема един път завинаги !

BD915935-775A-411C-91DF-A54048D89CA2.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е от апаратите, там ще светне друга лампа. Вероятно СТОП машинката на педала се е прецакала. Какви грешки забива?

 

Редактирано от ma3xa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам подобен проблем .. но за сега нямам проблем със скоростите освен че от време на време ми влиза на авариен режим скоростната кутия ... Имам същата грешка на таблото при диагностика ми излиза грешка control module for elect. park/hand brake (j540) 

 

И копчето дори не ми свети... как да процедирам ако някой се е срещал с този проблем да помага моля... 

П.с колата така я купих преди няколко месеца 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

търси си проблема в моторите или им изкарай бушоните и ще видиш дали ще ти забива кутията. по принцип няма как от моторите ако не работят да забива кутията

гледам че свети и абса най вероятно друг тие проблема

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, ma3xa написа:

 

И коя е тя лампа. Не виждаш ли че колата е запалена. И най вероятно вътре свири те са две лампите ама може би мигат на снимката не е ясно

Преди 5 часа, ma3xa написа:

 

И коя е тя лампа. Не виждаш ли че колата е запалена. И най вероятно вътре свири те са две лампите ама може би мигат на снимката не е ясно

 

 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
On 3/5/2021 at 8:35 PM, billysezgo said:

И коя е тя лампа. Не виждаш ли че колата е запалена. И най вероятно вътре свири те са две лампите ама може би мигат на снимката не е ясно

И коя е тя лампа. Не виждаш ли че колата е запалена. И най вероятно вътре свири те са две лампите ама може би мигат на снимката не е ясно

 

 

 

 

Това е тъпия проблем с моторчетата на ръчната. Тъй като избягвам тотално да я ползвам ми се получи същата неприятна ситуация като на клипа и пътувах така близо 500 километра. Накрая след 50 пъти пускане и спиране на ръчната ( която всъщност си работи без проблеми ) грешките започнаха постепенно да изчезват. В крайна сметка проблема бе в лявото задно моторче или по-точно куплунга му. Запича заради това, че не се ползва. От тогава системно я пускам всяка седмица за да не стават същите драми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен  така ми светеха от време на време.Изписа ми грешка на датчика на абс-а на едно от колелата. Оказа се скъсан кабел в буксата. .Сменихме кабела и се оправи. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Колега дали се оправи и какво излезе ? Възможно ли е да е намесен допълнително слаган имобилайзер?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...