Jump to content

Tiptronic problem


SashoSahovv

Recommended Posts

Здравейте,карам ц6 3.0тдй от 3та на 4та като сменя автомата имам едно притрисане прави го като загрее кутията майстор чети ми казва да сменя маслото в кутията и ще се оправи грешка на компютъра не дава. Някой имал ли е подобен проблем?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А6 Ц6 няма, освен ако не говориш за някой Ситроен. Има 4F след "Ц5".

 

А защо не смениш маслото, което най-вероятно така или иначе е за смяна или си сигурен, че през последните 80000км е правено?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, точно същия проблем аз имах преди няколко хиляди км. От 3та на 4та имаше вибрация или тресене за 1-2 секунди. Смяна на масло и ъпдейт на кутията и сега е мехлем. Не се чуди а направо ходи за смяна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега казват ми че е от хидрото и няма смисъл да сменям масло да давам излишни пари при теб от 3та на 4та като сменя вибрира ли и играят ли оборотите като пуснеш педала на газта? 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааа, играене на обороти съм нямал. Имах вибрация точно преди да мине от 3та на 4та, все едно минавах през ситни павета в рамките на секунда. При повече газ не се явяваше, но при плавно ускорение винаги я имаше. Но характерното за хидро играене на оборотите го нямах. При мен смяната на масло и ъпдейта решиха проблема да чукна на дръвце.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...