Jump to content

Сваляне на двигателя


FanatikaTm

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Налага ми се да сваля двигателя на мойто ауди а4 б7 3.0 233 коня.

Дайте идея как да сваля двигателя без да свалям скоростите.

Проблема е че нямам подемник или канал. Сега започвам да си правя крик за сваляне на двигателя и стойка за двигателя но нямам идея колко болта държат скоростната кутия и двигателя и как мога да ги достъпа.

Предполагам че задължително трябва да сваля турбото и катализатора?

 

Дайте насоки как да се справя с задачата при тези условия.... На майстори не искам да ходя затова стигнах до това положение.

 

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@audi+ аз ще си правя кран за вдигане на двигателя имам и крикове и стойки да я вдигна по високо но канал нямам.

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Варианта ти е мотора да излезе напред. Сваля се предница, турбото катализатора и тръбата която свързва 2та колектора също. През стартера се бърка за болтовете на хидрото ако си с автомат. На снимката можеш да си разгледаш къде са болтовете и дали имаш с какво да ги стигнеш. Преди да извадиш мотора е добре да подпреш кутията.

20191004_125807.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3те болта които държат катализатора за генерацията се отвиват отдолу като се бърка още зад кутията с удължения и кардан. Ако с тях се справиш не би трябвало друго да ти се опре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Briefs еее аз съм го свалял катализатора вече ... Няма да имам ядове значи ... А скоро почвам изработката на крика за двигателя не съм луд да дам 300 лв и нагоре за нещо което мога да направя за 60 лв ;)

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...