Jump to content

Recommended Posts

Здравейте колеги,колата е А6 Ц5,98г,2.8 бензин,куатро,ръчни скорости.

Случи се следното:карайки на 1 предавка бавно,в един момент все едно изключи от скорост(лоста си остана на първа) и колата си остана на място! Пробвах всички скорости си влизат,но уви подавайки газ колата не помръдва!Задърпаха ме до вкъщи,взех крика с надеждата да е някое каре,но уви всичко е здраво.

Това което е някаква следа-когато предно ляво колело бе във въздуха,тръгнах да го завъртя на ръка-направи около четвърт оборот и спря(както трябва да е),качих се в нея запалих я и о чудо- колата тръгна да "слиза" от крика,махнах крика подкарах я върви си все едно нищо не е било и след около 200м пак същото- "изключи от скорост".Вдигнах я пак от ляво,паля,първа,колата седи на едно място,слизам гумата се върти хващам я с ръка и спира,гледам към полуоската всичко е спряло включително чашката,а колата е на първа и си работи,забравих да кажа че се чува леко стържене от към скоростната кутия когато хвана гумата,също така "изключването от скорост" не бе съпроводено с някакъв страничен шум(изчукване,изтропване и тн) и сега вече си седи като паметник.Във вторник влиза в бокса,но някой ако има идея какво може да се е случило нека изкаже предположение,че сън не ме лови🤥

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,нищо не съм гледал вчера🤥днес след като пуснах поста реших пак да я вдигна на крик този път от дясно и какво да видя-счупено каре от към гумата!Явно вчера при първото вдигане някак си е зацепило и за това колата вървя около 200м,та се успокоих ако може така да се каже!

Ако някой знае,би ли споделил каква е логиката ако всичко е изправно-вдигаш една гума във въздуха и колата може да тръгне,чупиш каре и си паметник!Да те е срам да кажеш че колата е куатро!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ма тия коли не са трактори, колега. Все пак в кутията има среден диференциал, заради когото не можеш да продължиш на един задвижващ мост. Ауди го монтират от повече от 30 години, ти сега чак си разбрал....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 16 часа, Онуфри написа:

Ма тия коли не са трактори, колега. Все пак в кутията има среден диференциал, заради когото не можеш да продължиш на един задвижващ мост. Ауди го монтират от повече от 30 години, ти сега чак си разбрал....

Колега,знам го много добре отдавна,още в първия пост съм написал:

 

На 21.02.2021 г. at 10:15, Berkut74 написа:

взех крика с надеждата да е някое каре,но уви всичко е здраво.

Попитах просто защо с гума във въздуха и здраво каре колата тръгва а със счупено не,каква е разликата там ли е карето или не,като и в двата случая няма съпротивление на въпросната полу-ос!?Това ме интересуваше,а не audi-history!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...