Jump to content

ММI 3G инсталиране на Android Auto/Carplay модул


P_PETKOV

Recommended Posts

Поръчах джаджата от алито. Като избрах шипинг от Чехия, реално се оказва, че дойде от Германия по DHL.

Поръчката я направих на 16.02 и доставена на 23.02 изненадващо бърза доставка :)

 

Инсталацията е относително лесна.

1. Настройвате DIP ключета спрямо оборудването на вашата кола.

2. Сваля се жабката

3. Вади се модула на климатроника (за целта първо се вади панела с централните духалки или поне при мен така стана)

4. изключвате голямата букса от MMI модула и включвате на нейно място преходника от комплекта (по снимките ще се ориентирате много лесно)

5. изключвате LVDS кабела и включвате този от комплекта като кабела от MMI дисплея отива в женската букса от комплекта

6. В модула на климатика се включва се прави същата процедура (най-лявата букса към шофрора се пада

7. закрепвате модула на удобно място, в случая поради дължината на кабелите в комплекта (по-специално този до модула на климатика) се указо доста удачно да закрепя джаджата за въздуховода.

8. Активирате AUX изхода от зеленото меню, аз имам AMI и при мен оставих активни AUX и AMI.

9. Използвайте качествен кабел за данни иначе Android Auto няма да тръгне или ще дава грешка. За Apple Carplay няма как да дам отзиви понеже някак такъв телефон под ръка. При мен android auto работи с Huawei P20.

 

Като самото закрепване го направих по следния начин, залепих няколко парчета шумоизолация (6мм дебелина) въху въздуховода и след това пристегнах модула към въздуховода с две свински опашки (трябват Ви такива с дължина поне 400мм иначе ще трябва да снаждате.

 

Прилагам и малко снимки.

 

IMG-20210223-231843.jpg

 

IMG-20210224-211129.jpg

IMG-20210223-220503.jpg

 

Тук трябва да се избере  AUX/no AMI BT/AMI

IMG-20210223-222411.jpg

IMG-20210223-225430.jpg

 

IMG-20210223-204832.jpg

IMG-20210223-184517.jpg

 

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво!Ще изчакам 2 седмици да видим как се държи при теб и бих поръчал.

Изпратено от моят SM-G985F с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 25.02.2021 г. at 14:27, P_PETKOV написа:


 

Здравей колега тази екстра да ли ще стане за MMI 2G night и дали ще се активира компонент протекшан след като се добави друг модул ?

Изпратено от моят motorola one zoom с помощта на Tapatalk
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В дясно под пластмасовата кора на тунела го прекарах, влиза без да се сваля кората.

Иначе би било добре ако може да се изведе в някоя от нишите под подлакътника, обаче имам съмнения, че дължината му ще се окаже недостатъчна.

USB кабелът го увих с текстилна лента за да минизирам възможността за поява на неприятни скърцания :)

Aко има неясноти мога да приложа снимка.

 

@kalin12 Точно това от линка не става, а дали има такива модули за 2G High уви нямам идея ще трябва да поровиш и разбереш.

Нямаше нужда да ми цитираш цялото мнение. CP няма логика да се появи и съответно не съм имал такива драми.

 

@VBI Моля те да премахнеш цитата на kalin12 за да запазим темата подредена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето схема коя букса къде отива.

Интересно, просто от любопитство, нямаше ли вариант да се постави в жабката, въпреки, че в мойта няма много място с оглед медията и сд чейнджъра?

Screenshot_20210225-194749_Chrome.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се замисля, би трябвало да стане обаче ще падне рязане. Обаче поради дължината на кабелите (най-вече този към климатроника) не мисля, че е добра идея да се слага в жабката.

 

Иначе аз извадих от буксата  кабелите за предна и задна камера за да е по прегледно. 

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте , не искам да пълня темата с благодарности , но няма как :) Благодаря за подробната информация и снимки ... ще се възпозваме :)

 

Един въпрос - има ли в София някъде където могат да ти го поставят , разбира се срещу заплащане? Питам защото не съм толкова сръчен като колегата :)

Редактирано от ltr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като пуснеш някое приложение (навигацията например) музиката продължава ли да свири ?

Моята е с 2g и за нея няма такава екстра за съжаление. Сложих андроид бокс през тв тунер и съответно като превключа на av1 музиката спира,  и всъщност го ползвам само да си пускам клипчета от тубата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пъ долно тире Петков, оригинално с 3G High ли си? В описанието на алито не видях да пише конкретно за 3G High на А6-цата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ltr Авител примерно, въпреки че не виждам нищо сложно в това да откачиш и закачиш малко букси.

Жабкат се държи на 5 болта които се развиват с вложка 8мм

За да се свали панела с централните духалки трябват 4 плоски часовникарски отверки или нещо друго с подходяща форма с което да се дръпнат/натиснат държачите.

Да кажем, че без много бързане всичко на всичко отнема около час.


@zdrash Да музиката продължава да свири.

 

@Gangbango Да с оригнално 3G High съм, като разбира се преди да поръчам тая даджа проучих малко дали има такива които са я инсталирали кокретно в A6 C6 ;)

Китайците не са написали много подробно нещата ама са написали, че работи с 3G High, което е кажи  речи същото в А4/5 Б8, Q5, Q7 и т.н.

Тъй, че гарантирано си работи вече дали и колко надеждно времето ще покаже.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето едно клипче как стават нещата с връзването. Тук е малко по лесно според мен тъй като медията е над климатроника и не се сваля жабката.

 

Май ще поръчам и аз едно 😏. Жабката съм я свалял като слагах AMI кабел и съм наясно, но да видим дали ще се справя с духалките и климатроника да не счупя някои щипки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поради други заигравки кората под волана ми е свалена та това улеснява сваленто на духалките, понеже може да се стиснат "щипките" и нещото да излезе много по лесно ;)

Иначе при мен излязоха много елегантно като издърпах левия и десния държач и след това с един от пластмасовите тулове за сваляне на интериорни детайли бръкнах между сивата лайсна и корубата на таблото.

 

Иначе да им си риск нещо да се счупи ... като цяло според мен изобщо не е мислене, че ще се налага сваляне на модули и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така да напиша малко отзиви след изминати малко над 1000км с джаджата.

 

Държи се добре като цяло може би има какво да се изкусури ама за това по-надолу :)

1. За момента не успях да разбера дали има начин  звукът от АА (android auto) да се чува ако радиото е пуснато ...

2. Относно точка първа ако се избере source AUX звъкъв то АА си се чува идеално Waze мейз и т.н.

3. Поради драмата със звука от точка първа ползвах мироринг на екрана за да мога спокойно да си слушам радио и същевременно да чувам и предупрежденията на Waze

 

В началото на тази седмица направих едно пътуване от над 10 часа и джаджата се държа идеялно без забивания и т.н. в режим мироринг на екрана.

 

Въпреки наличните забележки бих казъл, че като цяло си заслужава тая джаджа. Най-вече заради факта, че всичко по колата си остава оригиналдъ :D

 

п.с. Възможно е драмата със звукът да е породена от факта, че телефона е хуявей Р20 с андроид 10, а развейхуйците не се славят като най-добре разбиращите се телефони с АА

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш приятел с айфон пробвайте apple carplay, то е доста по-добро от АА. Винаги можеш да си купиш един старт айфон да седи в жабката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...
  • 5 months later...

Поръчах подобна джаджа и е монтирам в момента … ще пиша като го тествам. За сега само съм видял че работи и даже не съм събрал жабката - търся му удачно място … 

темата е супер благодаря на автора 

няколко уточнения само да добавя - китаеца изрично ми е написал да не се залепя антената така 

и за да се извади управлението на климатика не е нужно да се вадят духалките а с две пластики от двете страни в процепа си излиза съвсем лесно.

 

IMG_7914.jpeg

Редактирано от Galin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

@Mindburn 
Wireless Carplay Android Auto Retrofit Kit for Audi A6 S6 A7 2010-2011 Year with MMI 3G System Update Support Mirrorlink Camera - AliExpress
но беше на някаква промоция 300 и нещо лв (227$) от Чехия и де факто дойде от Германия за 6 дена.
изрично питах китаеца заевропейски склад и той провери и писа че го има в Германия и да избера доставка от CZ (аз или не бях видял опцията за Чехия или заради мен я сложи (защото уж гледах) .... та поръчах от там)

Редактирано от Galin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Update:
монтирах го ... хич не е сложно само има една тънкост с ваденето на климатроника има я в нета (с дебитна карта или пластика се натискат чопчетата)
китаеца е много отзивчив CarPlay върви на гръм и всичко е ОК
но airplay-а не можах да го подкарам и го върнах ...дойде новото и него монтирах ... същата работа CarPlay върви повече от добре.. airplay ту го има ту не
чудя се дали да им го върна или да се примиря... :) ще мисля още 2-3 дни

и на първото и второто устройство youtube върви ама трябва да му пускам нет от телефона търсенете е ужас ... не помни стари търсения - абе отказах се да го ползвам неудобна работа

Редактирано от Galin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Не знам защо си  причинявате главоболия с този "carplay"...Втора година ползвам андроид медия 8.8 инча екран със 8gb ram...лети :hilezh: Има си доп говорителче да се чува гласа на навигацията ако си на радио...Дисплея е със 100 пъти  по-добра резолюция от оригиналния...Задна и предна  АHD камери...изобразяване на ориг парктроник...куп допълнителни неща...Това всичко за 800лв от Китай :hilezh::hilezh::hilezh:

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...