Jump to content

Навигация - обърната карта


Hana

Recommended Posts

Здравейте, 

Имам проблем с навигацията на А6, картата ми е обърната (огледална) и при движение излиза все едно се движа със задницата направо. Иначе съм пинната на правилна локация на картата. В сервиза, в който ми правиха и сложиха диска с последната актуална карта не са чували и виждали за такова нещо, както и колегите им, на които звъняха за консултация. В настройките всичко е ок - да показва direction of travel....а и ги въртяхме всичи настройки. 

На някой случвало ли му се е?

Помагайте, че не може да се използва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И буквите на картата ли са огледално обърнати? Във всички посоки на движение ли изглежда огледална или само в някои? Също ако изглежда все едно че се движиш със задницата напред означава че е завъртяна на 180 градуса, а не че е огледална. Наистина да изглежда огледална е супер странно.

 

Може ли снимка?

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Буквите на картата изглеждат нормално, но се движа все едно назад под нея, а когато се движа назад ме пребутва направо по картата, както би следвало да бъде при нормално движение направо, а не на задна предавка. Когато виждам пре себе си кръстовище то още не е излязло на картата, а се появява, когато го приближа идва от долната страна на картата. 

Ако задам конкретен адрес и се движа към него почти през цялото време ме кара да правя обратен завой, иначе като стигна ми казва че съм пристигнала, въпреки че почти през цялото време ме кара на обръщам. Все едно колата не знае кое й е предница, кое задница.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ясно. Значи не е огледална, а просто навигацията получава грешна посока на движение и ти завърта картата. Това след ъпдейтване ли стана или от само себе си? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами тези в сервиза са виновни. Дано някой от колегите във форума които се занимават с ъпдейти имат идея как може да се върне този ъпдейт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали се движиш на север или на юг го разбира софтуерно по промяната в позицията. Иначе GPS-a няма компас. Антената няма посока, можеш да я въртиш както си искаш, ако гледа нагоре ще работи правилно. Проблема е софтуерен и е дошъл с новия фърмуер.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам някакъв спомен, че в настройките на навигацията има опция картата да е винаги на север без значение от посоката. Ако не бъркам, може да се порови из настройките на навигацията (SETUP) и да се прегледат всички опции. Настройки за навигацията има и в "зеленото" меню, но силно се надявам там да не е пипано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, VBI написа:

Имам някакъв спомен, че в настройките на навигацията има опция картата да е винаги на север без значение от посоката. Ако не бъркам, може да се порови из настройките на навигацията (SETUP) и да се прегледат всички опции. Настройки за навигацията има и в "зеленото" меню, но силно се надявам там да не е пипано.

 

Не е това колега. Ако беше тази настройка, нямаше постоянно да ѝ казва да прави обратен завой. Сложили са лош фърмуер или предназначен за по-различен хардуер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...