Jump to content

VCDS от sklad66


hepo

Recommended Posts

Здравейте, 

От старата кола ми остана HEX-USB+CAN кабел който купих от sklad66. До колкото помня кабела/софта работи с коли до 2015.

Въпроса ми е дали мога да го ползвам за Б9 2017 или трябва да взема нов?

Ако трябва нов, тези на skkad66 струват ли си или ще ми препоръчате друго място?

 

Благодаря!

Редактирано от hepo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 71
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ще работи кабела от склад66, няма проблем... даже ти предлагам да опиташ наличния ти стар кабел, преди да си купиш нов. Ако ти е стара версията на VCDS опитай с последната такава

Редактирано от BECKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от версията на VCDS. Тук може да се види коя версия до коя година модели покрива: https://www.ross-tech.com/vcds/revisions.php

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В обд11 всички “по-интересни” функции са платени и трябват кредити (плащаш при всяка употреба)...

 

Иначе за гледане и чистене на грешки всяка ELM базирана джаджа вързана за телефона върши работа

Редактирано от BECKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си с Pro версията си имаш и всички кодинги и ако знаеш къде и какво трябва да се направи може да не плащаш нищо, дори има лейбъли на по-използваните функции.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 32 минути, BECKO написа:

В обд11 всички “по-интересни” функции са платени и трябват кредити (плащаш при всяка употреба)...

 

Иначе за гледане и чистене на грешки всяка ELM базирана джаджа вързана за телефона върши работа

 

Това изобщо не е така. С ELM базирана джаджа можеш да четеш и да чистиш грешки само в ECU-то. С нормалната версия на ODBeleven от 80 лева можеш да влизаш в отделните модули също като VAG-COM, да сканираш за грешки, да ги чистиш, да гледаш живи данни,  да пускаш тестовете, да ресетваш сервизните интервали и т.н. 

 

Само не можеш да сменяш кодинга или адаптацията, за което ти трябва Pro лиценза, който можеш да купиш и след това от Плей стора. За смяна на кодинг и за адаптация не се изискват никакви кредити, както колегата по-горе спомена. Кредитите са само когато не знаеш нещо как става да ти го направи наготово. Също постоянно получаваш безплатни кредити само от нормално използване. Аз например имам обикновената версия и до сега съм натрупал 30 кредита.

 

Единственото дразнещо нещо е че не тръгва ако няма Интернет и много често се ъпдейтва. Не слагат нови неща, правят го само с цел да не го копират китайците.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам про версията. Дойде с определен брой кредити (150-200 някъде). Всеки ден като го отвориш дава по 1, а също и има 5 реклами на ден, които също дават по 1. Повечето програмки са 10 кредита. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Не тръгна... Кабела идва с VCDS 15.X до 2015 година и Autoscan-a не запали. Пробвах последната версия 20.X от сайта им, не засича кабела...

Явно трябва нов или ODBEleven, ще помисля...

Кодирането по принцип се прави веднъж (в началото) и после не се пипа, поне такъв беше моя опит. От друга страна диагностика с телефона звучи по примамливо.

 

Благодаря за мненията!  

Редактирано от hepo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@hepo: ако кабелът ти е от sklad66, спокойно си дай интернет на лаптопа, провери за update на vcds, свали си версия 20 и пробвай отново. Няма проблем след ъпдейтите, аз съм правил поне 5.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

@OvivO това беше отговора който търсех, благодаря!

Диагностиката мина, не ми хареса какво видях... но мина ;)

Редактирано от hepo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако проблема не е в самия модул няма причина да не се чете през OBDeleven.

 

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубав въпрос... аз отговор нямам ;)

Накой ми беше споменал че VCDS за коли след 2018 не се справя (не знам колко е вярно това, sklad66 казват че последния кабел трябва да работи за коли до 2018).

От друга страна почти всички в чуждите форуми, включително този, масово полазват ODB11.

От тук правя заключение че ODB11 e better.

 

А можеби намекваш нещо друго? проблем с модула??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 46 минути, nicoldy написа:

Ще се перефразирам - има ли причина поради която обд11 ще чете модул, който не се чете от последна версия на vcds?

 

Модул 46 се чете без проблем с версия 18.2 на VCDS (виж този пълен скан например: цък!)

Това означава че няма техническа причина OBDeleven да не може да го чете.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали колегата се ъпдейта вчера до последна версия на vcds? Т.е. в момента следва да опитва с версия > от 18.2. И се твърди че по някаква причина не се чете модула. За това и попитах защо се подхожда с оптимизъм че obd11 ще прочете нещо, което vcds не успява.

 

А лично на мен ми се струва неоправдано да се дават 100+ лв за нещо с неясен резултат. Аз лично бих пробвал с друг vcds на същата кола или ако намеря познат с обд11 да тествам дали ще свърши работа преди да го закупя.

 

p.s.

от къде пазарувате obd11? от българския представител или направо от официалния сайт? и има ли по-новата (черната) версия предимства пред старата, освен ползването с iphone?

 

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E, едното все пак е китайски клон с пиратски софтуер, другото е оригинален продукт. РосТек от време на време слагат нещо в най-новите версии така че клоновете да не работят, може това да е проблема.

 

Моя ODBeleven го взех директно от сайта им. Заедно с доставката ми излезе 88 лева. Срещу още 50 лева мога да го ъпдейтна на Pro, но си имам VAG-COM и не ми трябва да кодирам през него.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

88лв не мога да намеря такава цена на сайта им...

image.thumb.png.b00d9a97a36ddd3ca2e931062b4de67d.png

 

Ти First Gen (Android) ли имаш?

 

Даде ми код за 5% отстъпка (OBD5) но пак не мога да докарам 88лв 😢

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 minutes ago, hepo said:

88лв не мога да намеря такава цена на сайта им...

.

https://obdeleven.com/en/home/10-obdeleven-device-0725423005103.html

 

 

43 minutes ago, CVT said:

...

Моя ODBeleven го взех директно от сайта им. ..

 

благодаря за инфото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, точно това e моето. По-скъпите (следващо поколение) работят и на други марки коли, не само на VAG групата.

 

 

Order details

Order: Placed on 06/09/2020 09:22:49

Payment: Pay directly by Credit Card or Debit Card

 

Reference

Product

Unit price

Quantity

Total price

  

 

AG-M02J-JYBV

 

 

OBDeleven device

 

 

€39.99

 

 

1

 

 

€39.99

 

  

 

Products

 

 

€39.99

 

 

Discounts

 

 

€0.00

 

 

Gift-wrapping

 

 

€0.00

 

 

Shipping

 

 

€4.84

 

 

Total Tax amount

 

 

€7.78

 

 

Total amount

 

 

€44.83

 

 

Shipping

Carrier: Standard shipping (LP)

Payment: Pay directly by Credit Card or Debit Card

 

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...