Jump to content

VCDS от sklad66


hepo

Recommended Posts

  • Отговори 71
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Имам OBDEleven Pro откакто беше бета сигурно още, не ми се е случвало да не може да влезе в някой модул.

Едно от досадните неща обаче е, че примерно не може да се кодира обикновен темпомат на 8P с него...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам Obdeleven и съм си спрял стар/стоп-а с него, активирах си комфортното влизане, регулирах отоплението на волана, климатика и разни сценарии за осветлението,. Лошото е, че при влизане в Порше, ако ти качат нов софтуер всичко, което си правил се занулява. При мен това включва и адаптацията на мигачите. За VCDS се твърди, че само V2 и HEX мисля поддържат B9. А в склад66 не продават истинско V2 уж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5 hours ago, CVT said:

Какъв е проблема да си направиш адаптациите отново?

Проблемът е, че не знам какво трябва да бекъпна и ресторна с OBDEleven или VCDS, за да заработят мигачите след излизане от Ауди. Каквото съм прочел до момента е, че това се прави с VCP.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Чакай, какъв е тоя софт в ауди дето ще ти затрие адаптациите???

Освен това ауди не качват новт софт току-така. В повечето случаи трябва да им се молиш.

Освен това мигачите са в ел модула, който в ауди никога, ама никога няма да ти ъпдейтват.

Така, че не виждам драма.

За мен е драма, че се сравнява VCDS с OBD11.

OBD11 стана популярно там където нямат склад66 😂😂

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двете имат плюсове и минуси, затова най-добре да ги имаш и двете. VAG-COM от Алито + OBDeleven без Pro лиценз е много оптимална комбинация. Но ако по някаква хипотетична причина трябва да се избира или едното или другото, аз бих избрал OBDeleven със Pro лиценз.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам какъв е този софтуер. Колата влезна за гаранционна смяна на електрическа рейка и излезна със занулени параметри на мигачите и каквото си бях пускал с obd11. Предполагам, че са флашнали всичко с оригинален софтуер от сървърите им.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 5 months later...

От месец май т.г. предлагаме и HEX-V2 интерфейси с възможност за обновяване на софтуер и фърмуер.

Предходният модел HEX-USB+CAN (HEX-V1) e подходящ за коли дори от MY2022.

Но зависи на каква платформа са. При коли след около MY2018 са възможни ограничения.

Ограниченията са изразяват в това да няма връзка с контролери работещи по стандарта CAN 2.0b или да няма label файлове (не може да ги декодира).

Първият модел за който определено трябва HEX-V2 е A4 B9.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се интересувам дали има вариант за ъпдейт до HEX - V2 ?

Аз имам кабел купен от вас Склад 66 работещ перфектно през годините HEX-USB+CAN но бих искал по новата версия за да нямам ограничения принципно имам и Vas 5054A но одис-а още го разучавам и се справям по бързо с VCDS.@VAGCOM 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,ще използвам темата за да попитам,до сега ползвам Vcsd лицензирано с което съм работил жез проблем при коли до 3g+ ,но от скоро имам вече кола с MiB2 и не мога дс правя нищо друго освен да чета грешки,ауто скан и да ги трия. Желая да направя някои кодировки по колата,като да обърна старт стоп системата,да е по дефолт изключена и да пусна видео в движение,но или не знам как,или не ми позволявя софтуера,моля за помощ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На MIB2 телевидение в движение най-лесно се актвирва чрез OBDeleven с Pro лиценз.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потвърждавам - моето MMI му отключих видеото за няколко минути с VCDS навремето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето така се отключва VIM за MMI 2G: https://trick77.com/tools/mmi2g_vimcode.php

Взима се serial number от MMI Control Head, на сайта се въвежда, излиза кода за security access и след това се прави adaptation.

на същия сайт има и за 3G, не знам как става на MIB2.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...