Jump to content

A6 C5 2.5 tdi BFC - чаткане след ремонт на ГНП


Apokalipsisa

Recommended Posts

Рециклаж на ГНП при хвален майстор със скъпа техника - смяна авансаторно буталце, шлайф на корпуса и отпушване + смяна на 6 подгревни свещи, колата пали вече от раз и върви както трябва в ниските. Взимам си колата и се появява следното чаткане. На празен ход и при подаване на газ (повишаване на оборотите) до към 2000 оборота изчезва. При отпускане на газта го няма. Пред 15 000 км са подменени кобилици и повдигачи(валовете бяха перфектни). Според него е дюза с развалено предвпръскване, тъй като преди рециклажа на ГНП горивата били много ниски и сега след като всичко това е в норма се е появила проблемната дюза... Възможно ли е това твърдение и чували ли сте да чатка така дюза на 2.5 tdi, защото не ми се затварят така  лесно още 1300+ лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Закачих си я ма ваг кома и как според вас са стойностите? 

Имаше и една грешка (освен тази за тампоните) - EOPbHlP.jpg

 

Оборотите на двигателя постоянно играят от 742 до 766, а преди ремонта на помпата го нямаше това

https://i.imgur.com/JmVqgkp.gifv

 

А тук е аванса, който не знам защо също постоянно играе 

https://i.imgur.com/VX57XYU.gifv

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мене е от грешката 00550, ето и линк . А ако не си си сменил маслото(на време) или е менте пак така чука(даже и по силно).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами сега бях при друг майстор и установи, че центровката на помпата е в голямо закъснение и милиграмите на празен ход са прекалено ниски. Другата седмица ще я оправи.

 

Появи се и друг проблем, който също не забелязвах преди ремонта на помпата. При спиране по инерция вътре в купето се усеща притрисане и леко люшкане, нещо подобно на разбит маховик при 1.9 tdi. Надявам се да не е маховика и да се изчисти след центровката на ГНП-то, че там отива вече на дебело 😔

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Колега, темичката е стара, но да попитам от какво се оказа въпросният проблем, че и аз имам абсолютно същите симптоми описани от теб. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...