Jump to content

Спиране на пасажерски airbag


martoo00

Recommended Posts

Здравейте,

 

Наскоро взехме А6 Avant 2012, защото очаквахме нов член на семейството и той вече е факт. Интересуваме как и дали мога да спра airbag на пасажерското място. Гледах различни клипове как с ключа изключват airbag-а от жапката, но в нашия автомобил няма такава опция. Четох мнения, че имало сензор на седалката, който отчитал дали седи възрастен или е сложено столче и ако няма достатъчно голямо тегло, airbag-а не се включва. 

 

Благодаря предварително!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С VAG-COM иди на 15 - Airbags -> Adaptation и от падащото меню избери: Front Passenger Airbag Deactivation. Иди в полето New value и балона ще ти каже каква цифра да сложиш за да го деактивираш.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също търсих как се спира докато жена ми беше бременна, но не намерих начин. Може би само с VCDS, както е писал колегата горе. 

Не мисля обаче, че е добра идея да возиш бебе на предната седалка. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никак не е добра идея, единствено ако ще го вози сама майката може да се оправдае, но още по-тъпа идея е да спреш еърбег-а на бременната си жена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъпа, остра, има много противоречиви мнения по този въпрос и по въпроса дали бременните изобщо да слагат колан. Понякога се налага да не слага, поради ред причини... Ако не слага колан, тогава еърбега ми се вижда логично да се спре. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само някой тотален кретен би имал различно мнение по този въпрос, а това да я возиш без колан даже няма да го коментирам.

Най-добре не я вози въобще женицата.

EDIT: Ето ти го нарисувано.

Редактирано от fifipaldi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз кой как возя не помня да съм споменавал, та "женицата" се возеше както трябва, не я мисли. 

Просто наистина, когато търсих информация за това имаше всякакви мнения. 

И за мен не е редно който и да било да се вози/кара без колан или спрян бег, или пък дете да се вози на предната седалка. 

Както казва един познат - Колите станаха много бързи, а идиотите по пътищата все повече и по-големи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...