Jump to content

Въпрос относно Километраж за B7 S-Line 2007


fbika75

Recommended Posts

Здравейте колеги.. Колата е A4 B7 S-Line  1.6  2007 год .. 

Мисля че километража ми е сменян, и искам да разбера какъв трябва да бъде... На моя в момента откривам, че има иконка за кабрио, а колата ми няма такова нещо.. Липсва ми и иконата за имобилайзера, тази оранжевата, една кола с ключе,сещате се сещате за какво говоря... Имам приятел който кара А4 Б6, мисля че е 2005 год, и километража на пръв поглед му е същият като моят в момента, но съм сигурен, че ще има някаква разлика от моя, или се бъркам? 

Предполагам, че предният собственик е имал някакви проблеми с него, и го е сменил, но съм сигурен, че не е за моята кола... Намерих тази картинка на която ясно се вижда иконката за имобилайзера.. 

Дали това е правилния за моя модел, си нямам никаква идея.. 

Искам да знам какъв да си купя от Ибей.. Какъв е правилния за моя модел .По някакъв номер ли да търся и аз не знам... Моля който има някакви идеи, нека да сподели... Благодаря предварително.. 

 

 

Screenshot_20210317_235454.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички имат иконката за кабрио и за имобилайзера.  Дай номера на твоя. Намира се отстрани на етикета, или можеш да го видиш през VAG-COM. Не гледай Б6-ците, защото при тях има 4 различни табла.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

 

IMG_20210318_180050.jpg

Току що го изкарах за да го снимам, и това е при мен.. Другата лепенка е скъсана, защото е отварям.. Предполагам, че тази говори повече.. 

Снимах и иконите които са при мен.. 

IMG_20210318_173005.jpg

IMG_20210318_180821.jpg

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За твоята кола си е таблото. Черния циферблат е стандартен и има всички нужни индикатори, но някои от тях не се използват. Моя е същия. Индикатора за имобилайзера е в пространството на оборотомера, малко на ляво от 7-цата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Колега, можеш ли да ми направиш една снимка, когато ти е светнала лампичката на имобилайзера, преди палене на мотора.. 

Защото при мен никога не съм виждал подобна икона да свети, когато и да било.. 

Сигурен съм че моето табло няма такава иконка за имобилайзера, защото сваля таблото, сетих с едно фенерче по иконите, така се виждат доста добре, но наистина нямам тази икона.. 

Или греша, още утре отивам на очен макар 😅

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай, заблудих те. Няма имобилайзер индикатор при таблата на Б7-ците, или поне моята няма такъв. Иначе имобилайзера ми работи, защото ако запаля двигателя само с перото на ключа изгасва след 1 секунда.

 

Имам същите индикатори изрязани на циферблата като теб:

 

20210318_210920.thumb.jpg.9c67ca9a13a2e759764efd121dd638a7.jpg

 

Обаче ако пусна тест на таблото, светват само тези:

 

20210318_210718_mfnr.thumb.jpg.b6d6ca2c2ccdf634767d29921990973a.jpg

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@CVT Извинявам се, че ползвам темата на колегата, но как е възможно да се направи да ти показва с каква скорост се движиш при Б7 и става ли при ръчна скоростна кутия, тъй като твоя дисплей има индикатор за скоростите при автоматик? 

Моята е 2007г. 

Редактирано от b4avant
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е афтърмаркет DIS: http://colormfa.ru/

 

Поддържа и ръчни скорости и показва на коя скорост си. Има отделна тема с доста информация тук:

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Решил си сам да го сменяш и ти трябва съдействие или търсиш човек да го направи? Ако е второто напиши от къде си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Координати или телефонен номер, ако може да дадете.

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 18.03.2021 г. at 20:35, CVT написа:

Извинявай, заблудих те. Няма имобилайзер индикатор при таблата на Б7-ците, или поне моята няма такъв. Иначе имобилайзера ми работи, защото ако запаля двигателя само с перото на ключа изгасва след 1 секунда.

 

Имам същите индикатори изрязани на циферблата като теб:

 

20210318_210920.thumb.jpg.9c67ca9a13a2e759764efd121dd638a7.jpg

 

Обаче ако пусна тест на таблото, светват само тези:

 

20210318_210718_mfnr.thumb.jpg.b6d6ca2c2ccdf634767d29921990973a.jpg

Колега CVT, с каква програма правиш тест на таблото? 

Ако е със Vcds, оригинален ли ти е софтуера или тия от Алиекспрес 😉

Питам защото бях се замислил да купувам този от Али, но се отказах 

€ 46,67  10%СКИДКА | 2021 действительно hex-v2 VAG COM 21,3 VAGCOM 20.4.2 VCD) шестигранный V2 USB Интерфейс для VW AUDI Skoda сиденья венгерский/Английский STM32F405 ARM
https://a.aliexpress.com/_m07mpkn

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно на снимката съм го правил с OBDeleven, защото го имам инсталиран на мултимедията и донгъла винаги стои в подлакътника. Имам и китайски VAG-COM кабел версия 11.11 и резултата е същия. С какво се прави не е от значение, защото тестoвете са програмирани във фърмуера на самото табло, а диагностичния софтуер само ги извиква един след друг.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
On 3/29/2021 at 10:39 AM, evg_eni said:

Решил си сам да го сменяш и ти трябва съдействие или търсиш човек да го направи? Ако е второто напиши от къде си.


А има ли как човек да го направи сам? Какво трябва да се направи, за да се премине към цветен фис при B7?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, goforit написа:

А има ли как човек да го направи сам?

Може, ако знаеш как и разполагаш с необходимия кабел за обучаването на новото табло (abrites), сигурно има и други които могат да свършат работата, но с тях не съм работил.

Редактирано от evg_eni
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по евтиния вариант ще ти е да си смениш дисплея, той е на букса, не се запоява така че може и сам да се справиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

@evg_eni И аз тия дни се заемам с подмяна на дисплея, само да видя дали ще зацепя стрелките за скороста и обортомера правилно.. Гледах едно видео че се правят обороти обратно на часовниковите стрелки... 

Някой знае ли на кои кабели от зелената букса отзад на таблото се пуска 12V,за тестване на таблото преди обратното му поставяне в колата.. 

От една морга ми отрязаха въпросната букса, с цел когато подменя дисплея с нов, да тествам таблото преди да го сложа обратно.. 

 

Screenshot_20210508_094523.jpg

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, fbika75 написа:

Някой знае ли на кои кабели от зелената букса отзад на таблото се пуска 12V

pin 2 -12v

pin 3 -12v

pin 18 - gnd

pin 19 - gnd

Това му е достатъчно да тръгне. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Също ако имаш VAG-COM можеш да го свържеш по следния начин и да въртиш диагностичните тестове:

 

OBD2 ------> Зелена букса

 4 ------------> 18 или 19 (Шаси)

 7 ------------> 23 (К-Line)

16 -----------> 2 или 3 (+12V)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...