Jump to content

Маркуч за пръскалките на предните чистачки


justboneswth

Recommended Posts

Здравейте, днес пръскалките ми отказаха и се оказа, че маркуча е скъсан (по-скоро счупен, доста е втвърден) и всичката течност се излива в отсека под чистачките. Никъде по сайтовете не намирам такива маркучлета. Идея от къде мога да взема и евентуално как се сменят. Може ли новия маркуч да не минава по трасето на стария, а да е изваден някъде отвън за по удобен монтаж? В жълтото на снимката се вижда липсващото парче. EF34D41A-3835-48F8-9AE4-05B0C701AC79.thumb.jpeg.160b12fe16e215f2f1c61ccdc739ee8b.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи парчето с теб и в магазина,където продават маркучи за вакуум,които са по колата и ще си избереш подходящ маркуч.

https://www.google.com/search?q=маркучи+за+вакуум&client=opera&hs=4Z1&sxsrf=ALeKk01hD26z5Dr3z_EaLkpxqXSglujBRg:1616253255314&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwidkJnJlL_vAhWC0eAKHVqOAuIQ_AUoAXoECAEQAw&biw=1600&bih=888

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Добре, благодаря, даже се сещам за такъв магазин. Имаш впредвид да взема нов маркуч направо ли? Ако да, относно монтажа може ли малко помощ. Мисля, че със снаждане няма да стане, защото частта, която е отчупена е направо твърда като цимент, не знам ще може ли да се съедини някакси

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вътрешните диаметри на маркучите, които се предлагат в автомагазините са:

3.2,  4,  5,  6,  7,  8,  10  и  12 мм.

От големите търговци със сигурност ги имат Ауто+ и ТЕХ КО.

Продават се на метър. Мисля, че не е проблем изцяло да ползваш такъв маркуч. Само да уцелиш диаметъра.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със нагряване може да се получи, твърди са маркучетата да. Може да пробваш и със щуцер от вакуумната система (горния от снимката), те са по малки

DSC01148.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се занимавай със щуцери. Просто още едно място, където може от вибрациите да се отваря и да береш ядове. Взимаш маркуч с подобен диаметър и го снаждаш. На предходното ми А3 счупих снадката под филтърната кутия, докато се опитвах да го закопчая след поредното протичане от вибрации. Веднага взех маркуч с минимално по-голям размер и с пистолет за горещ въздух го нагрях. В момента в който го "наосах" на оригиналната тръбичка и изстина, си застана точно на мястото. Повече проблеми нямах, докато колата замина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...