Jump to content

проблем с вихрови клапи


rodmanblg

Recommended Posts

Здравейте колеги. Колата е А4 Б8 2.0tfsi 211k.c.

Светка ми чека и грешката са вихровите клапи.Преди около година и половина ги "побългариха" и до сега нямаше никакъв проблем с тях.

Но сега ми казват,че няма какво повече да се направи и си трябва нов всмукателен колектор.Питах тук-там и цената беше 750 лева за оригинален.

06H133201AT това ми дадоха като номер на съответната част.

В Ebay намерих това:

https://www.ebay.com/itm/Collecteur-dadmission-AUDI-A4-B8-A6-A5-CAEA-CAEB-CAED-CDNB-CDNC-06H133201AT/284178192131?hash=item422a571703:g:EfkAAOSwzTpgIkXH

 

Пише че е съвместим с моята кола.

Някой има ли опит конкретно с тази манипулация?

Редактирано от rodmanblg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше нещо напукано и лепиха. Моторчето работи и в момента. Грешката излиза само на високи обороти. В града няма проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а клапите там ли са..сигурно стоят затворени....трябва и да се отвори моторчето да се погледне зъбното колело...че понякога се изронват зъби...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото съм запознат / с тези клапи на моя мотор 3.0 tfsi / е хубаво да се почистват но те са стационарни . Уж ги чистят с някаква машина с химикал , ама най-добре е сваляне и почистване . Според мен е било грешка побългаряването освен ако не е било безплатно . Свалете колектора и огледайте нещата . Ако нямаш $ за нов огледай моргите , ама гаранция няма . Има доста по евтини не оригинални , но нови :) разрови се в нета , намерих за 110 паунда нов 

https://www.onlinecarparts.co.uk/esen-skv-16528074.html

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...