Jump to content

Търся Ауди А6 2.7т или 2.8


Recommended Posts

Здравейте, търсим от доста време, но не успяваме да намерим Ауди А6 2.7Т или 2.8 с газ, по възможност седан. До към 4500лв., дали ще се намери някой който има за продажба такъв?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повечето коли дето изпадат са аванти (т.е. комби), седаните са по-редки при Ауди и вероятно извън посоченият бюджет. Между другото 2,7т и 2,8 нямат нищо общо като вървеж и като разходи за поддръжка. Битурбото със софтуер и премахнати катализатори минава 300кс и убива 95% от колите по пътя. Сравнение с него 2,8 е спрял кон. И евтин. При оглед трябва да се гледа от човек с опит с тези автомобили, защото сумата за ремонти лесно може да стигне сумата на колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

https://www.cars.bg/offer/5f8c67c8a6bd787aea777be2 

Знам, но само това намерих битурбо което уж по става, но и за него не съм сигурна. Може ли мнение ? Явно разбираш от коли аз съм по късмета, който напоследък ми изневерява.

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По снимки мнение за колата не мога да кажа. Както казах трябва да се види от човек, който разбира на място, най добре е да се направи и диагностика. Накратко следните неща, които трябва да проверите са:

- при палене на студено (желателно е преди огледа колата да не е палена няколко часа) веригите да не се чуват. Все пак състоянието им (какво отклонение дават) може да се провери и през диагностиката.

-да се провери през диагностиката за грешки- ламбда сонда, EGT sensors и др.

-автомата да превключва плавно, без тласъци

-по време на тестово шофиране, при максимално ускорение колата трябва да НЕ губи мощност през целият диапазон на оборотите

-гарнитурите на капаците на клапаните обикновено текат и се налага смяна. Не са скъпи, но ако текат много оливат турбините

-останалите неща като окачване, интериор, екстериор са като на другите а6-ци

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...