Jump to content

Съвет за покупка на А5


Recommended Posts

Колеги кажете какво да гледам при избор на А5. Кои двигатели са читави и по-малко проблемни ? 2.0тди оправен ли е, защото ранните ревизии знам че бяха много проблемни ? 2.7тди и 3.0 добри ли са ? За тях мисля че бяха читави поне при А6, предполагам че тука са същите. Как стои и въпроса с бензиновите мотори ? Автоматика е за предпочитане,  ама дали са здрави, че един ремонт не е евтин на автоматик, а вече ставам свидетел на няколко прецакани кутии при А6 3.0тди. Иначе съм се насочил основно към 4 врати

Редактирано от Marto7777
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За другите двигатели не мога да кажа, но от 3.0 TDI 245 к.с. бягай като от чума. Имал съм А5-ца с такъв мотор, ужас е!

Редактирано от Бако Мецан
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.auto-data.net/bg/audi-a5-sportback-8ta-facelift-2011-3.0-tfsi-v6-272hp-quattro-s-tronic-19060

Има го в А5 със 272кс и в S5 със 333кс. Мотора не е с турбо, а с компресор т.е. supercharger.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То аз точно Sportback търса, по-хубава е двувратата ама не си е удобно само 2 врати. Иначе намирам само 1 кола с тоя мотор, но много ме съмнява това дето го пишат 10 раздох градско. Някой да сподели лични впечатления от разхода ? Както и колко е здрав тоя мотор и скъп ли е за поддръжка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Marto7777 написа:

колко е здрав тоя мотор и скъп ли е за поддръжка.

 

Здрав е, и турбина няма за чупене. Важното е да се кара с качествено масло и хубав бензин и няма дертове. Обслужването е нормално за v образен мотор. До 2010г мисля масленият филтър на кутията е по-скъп. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иронично беше, далече е от 10 разхода градско. Исках само да отбележа, че ако гледаш разхода на подобни коли с 6 цилиндрови двигатели нещо не е наред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да за поне 100 хиляди ай стига глупости, няма такъв филм голем мотор и тънка поддръжка ... е то има ама това става кърпел, а не кола.

Така или иначе явно се търси 2 литров мотор, че да е ефтинко, а колата да е лачена за пред кафенето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

13 hours ago, Marto7777 said:

Дизелче с 6-7 разход май ще е само 2.0тди-то, защото 2.7 и 3.0 под 10 не ги виждам да паднат градско.

Аз не вярвам и 2.0 тди в София да прави 6-7, по скоро около 10. Но никога не съм карал такова, ако някой има може да сподели. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

38 km/h средна скорст, трудно да е само градско. Аз онзи ден се качих в колата на жената разхода е 12,5 чисто градско, на къси разстояния в Пловдив. 2.0 Дизел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, ionov написа:

Това само градско ли е?

Над 80 процента, като последните 4 месеца е само градско.

Редактирано от gibonass
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно градското не е тегаво, аз като ходих на работа в час пик сутрин и вечер ми се е случвало средната ми скорост да е под 10 km/h :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...