Jump to content

Ниво на масло


MAGAPASA

Recommended Posts

Ремонта вече е направен само че в друг сервиз. Момчетата ме увериха, че няма нищо нередно по мотора и гарантират за ремонта. Сменени са О пръстени, масло, филтър. Сега времето ще покаже дали всичко е Ок. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако леглата на дюзите са доста разбити,смяната на гумички е временно решение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@veselin velchev Това съм му го написал, още преди да отиде при новите майстори:Преди монтажа на дюзите след смяна на ремонтния комплект, проверете леглата им и при нужда ги райберовайте. В ремонтния комплект освен о-пръстени има и дифтунги. Надявам се да са му ги сменили и да са погледнали леглата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите! Сега ще наблюдавам   дали няма да се получи отново. Дано няма проблем за напред. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Износването в зоната около о-пръстените става заради икономисване на стотинки от тяхното не сменяне.И на схемата която си качил се вижда,че дюзата контактува с главата само чрез тях и дифтунгите. Когато се посплескат о-пръстените с времето, дюзата заради кофти(едностранно) закрепване започва да трие метал с метал и разбива главата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 18 часа, audi+ написа:

  износването си е факт заради конструктивен пропуск.

Абсолютно.Има вариант да се направят втулки,но аз като отварях мотора директно купих нова глава от магазина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  Конструктивния проблем при едно валови 1.9 и 2.0tdi никой не го отрича. Единствения начин да се ограничи е профилактично сменяне на о-пръстените. Препоръчвам на всички с тия мотори да ги сменят. Не чакайте да се появят симптомите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...