Jump to content

A4 Avant 3.0TDI вериги


BustarD

Recommended Posts

Здравейте,

от скоро съм собственик на посочения автомобил. Въпросът ми е при все, че колата е от така наречения нов внос, на табло на 200к км и вероятно на 300+ реални. Нужно ли е да разхвърлям всичко и да сменя веригите при все, че не улавям никакъв симптом на износване. Няма вибрации, шумове, намалена мощност или каквото и да е. Няколко майстора питах и казват различно. Един вика карай си няма да имаш грижи нищо не се чува, друг вика, че са консуматив, а където и да чета по чужди форуми, пишат, че верига се сменя като се чуе, а не на пробег. Не е въпроса до парите, те са налични, а дали е нужно да го направя. Все пак незнам и на какви части ще попадна...да не стане след 10000км да трябва на ново да ги сменям... Има ли някакъв начин да ги проверя без да свалям двигателя. Останалото обслужване е на лице. Само това му се чудя...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като не знаеш със сигурност дали е на 200 или 300К, не знаеш също дали вече не са сменяни. Карай си с кеф докато се обадят, и си пази ремонтния бюджет за истински ремонти - те рано или късно ще се наложат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това си взех 2бр. Мисля, че е ОК

Castrol EDGE Professional VW - AUDI *VAG Longlife III 5W-30 4 литра  longlife III 5W-30 4 литра
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, пълен боклук е - купи си Редлайн, Равенол, титан фукс и тн Има теми за масла във форума.

Редактирано от MachineSpirit
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...