Jump to content

Демонтаж на медия RNS-E -как?


jordanik

Recommended Posts

Здравейте,колеги!

Наглед простия демонтаж на заводската медия,при мен се превърна в голям проблем.

Два комплекта пластини,от различни места взимам и въпросното нещо не помръдва.

Пластинките влизат,усещам как натискат и освобождават заключващите механизми,но навигацията  стои,като отлята с таблото.Гледах клипчета,че пластините би трябвало да закачат и чрез тях да се извади,но при мен,като почна да дърпам се откачват.

Понеже не съм сложил бутоните над нея,имам достъп  до горната рамка на навигацията,Опитах,при вкарани пластини,да подхвана рамката отзад и да помогна да тръгне напред,но и това не става.Цялата рамка на предния панел поддава но нищо не се случва.

Единственото нещо,което се сещам,е да пробвам да получа достъп до задната част на медията и да я подведа да тръгне.Та сега и на въпроса.

От коя страна ще ми се отвори по голям достъп до задната част?Кората под волана ли да свалям,или жабката?

Редактирано от jordanik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен е същата работа. Най-лесно ми се получи като свалих жабката и можеш да я избуташ отзад. Хубавото е че поне cd changer-а се извади без проблем, защото и над него има болт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз винаги махам кората под волана. Тя се сваля по-лесно от жабката. Само три болта са там и имаш същия достъп да я избуташ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Мерси,колеги! Ще започна с кората под волана,че е по-лесна,а ако не стане ще гътна и жабката.А защо запъва така?.На всички клипове излиза супер лесно,даже има хора дето я вадят само с 2 пластини.При мен седи,като закована и изобщо не мръдва.Започнал съм да и добавям разни екстри/допълнителни модули/ и ще се налага да я вадя няколко пъти,докато навържа и тествам нещата.Всеки път ли ще се налага да я бутам отзад?

Ако,и когато я извадя,мога ли да направя нещо по конзолата,за да отщипва по-лесно и  да я вадя по обичайния начин?

 

 

 

 

 

 

Редактирано от jordanik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове


Колега би ли споделил какви екстри ще слагаш?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 3.04.2021 г. at 23:22, jordanik написа:

Мерси,колеги! Ще започна с кората под волана,че е по-лесна,а ако не стане ще гътна и жабката.А защо запъва така?.На всички клипове излиза супер лесно,даже има хора дето я вадят само с 2 пластини.При мен седи,като закована и изобщо не мръдва.Започнал съм да и добавям разни екстри/допълнителни модули/ и ще се налага да я вадя няколко пъти,докато навържа и тествам нещата.Всеки път ли ще се налага да я бутам отзад?

Ако,и когато я извадя,мога ли да направя нещо по конзолата,за да отщипва по-лесно и  да я вадя по обичайния начин?

 

Като я извадиш веднъж и я разгледаш ще ти стане ясно на какъв принцип работят тези пластини и защо е запънала (най-вероятно са се изкривили).

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
Преди 6 часа, Никоо написа:


.....какви екстри ще слагаш?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Трябва да навържа тези неща,че им изтече гаранцията, а аз още не съм ги пробвал:20201015_192347.thumb.jpg.180ace283accff310a5760c24dd465e0.jpg

 

Ако всичко тръгне,би трябвало да имам  телевизия,USB player и камера за заден ход.

Но като гледам как елементарни неща ми се "опъват",едва ли скоро ще има резултат.А и колкото повече се бавя,толкова повече започвам да губя интерес.

Редактирано от jordanik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове


Благодаря ти,успех с проекта!


Sent from my iPad using Tapatalk

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...