Jump to content

MMI 3G High update + maps? Или как да го направим сами.


BustarD

Recommended Posts

Здравейте,

 надявам да съм полезен на някой с това което успях да направя.

Качвам тук линк към карта за MMI 3G High, линк към софтуера за системата и кратко ръководство за това как да го качим сами.

Моля не питайте излишно дали няма как да дойдете и да ви го направя аз. НЕ няма как. Ако се притеснявате да го направите, обърнете се

към специалист или към официалния сервиз за съдействие срещу съответното заплащане. Аз пари не искам, а време нямам.

Ако някой реши да го подобри или да допълни нещо, моля, нека го направи НО преди това да го изпробва на личния си автомобил

както направих аз в случая. 

 

При тази инсталация НЕ е нужно да връзвате колата с компютър или да влизате в сервизно "зелено" меню. Аз към момента за диагностика използвам само Carly адаптер и телефона си.

 

Моля спестете си критиките, ако всичко това го има някъде във форума или не ви допада как е направено, просто ми посочете линк в нашия форум за да се информирам и да изтрия темата. Аз лично не успях да намеря. В интернет има тонове информация и клипчета как се прави, но в крайна сметка е трудно да намериш работещи файлове и естествено да не ти искат пари за тях.

 

В най-скоро време ще имам и последната карта която се води 2021 6.32.1.

За сега съм качил 6.30. 

 

Посочената информация се отнася само и единствено за MMI 3G High. Не е за 3G+ или други версии. НЕ нося отговорност в случай, че решите да си експериментирате. Не нося отговорност и в случай, че сами си скапете системата. Споделената информация тук е НЕофициална и представлява файлове които се инсталират по желание на собственика на автомобила и въпреки препоръките на Ауди да се използва само официален софтуер от производителя. За всякакви претенции се обърнете към...знаете към кой.

 

 

https://mega.nz/#P!AgCU_AKVKsAtdAX38xP6CuOfFsUuq6lxWMeEtkYVsOOwpbGe7xo19vwp8gSMNQ_-EKKemEeILl-qdxE85ZNIrlnAV_QOho62h2gM5eO0SgIADNqzMezPCQ

 

 

В картата е включена цяла Европа и Русия. Турция не е налична. България е с точност до толкова, че магистрала Струма стига до Благоевград и продължава към Кулата от Сандански. В следващата версия мисля е по-подробна и когато е налична ще я кача.

 

 

 

password.txt

Редактирано от BustarD
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 81
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

 

 

Ъпдейта е тук.6.32.1 Всичко необходимо е в новия линк.

Последната карта все още не съм я изпробвал, защото колата е в бокса, но като излезе и я кача ще сложа и снимки отново.

 

https://mega.nz/#P!AgDANBYEEooot-ac1sVzp9u-vdszkCOwRLudhn1xkRRce8rCryzDWgnp6xMioiFNZhD3R0spWt6HgEUEkI0fMjM89PHnDziPqnYGItwhXrvBzD58G0u69Q

 

pass за сваляне: 8R0051884HQ

Новата карта е със същата парола. Старата е с паролата от първия пост.

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

Тъй като не малко хора се чудят как да си активират така нареченото "Зелено меню", а не им се дават пари за кабели. Качвам тук скриптче с което се активира бързо и лесно с SD карта. 

 

Процедурата е проста.

1. Разархивирате

2. Качвате файловете в картата

3. Слагате картата в слота и ресетвате с трите бутона

4. Следвате инструкцията

 

Изпробвано е на моята кола (а4 б8; mmi 3g high) и работи без проблем ;)

За други модели и версии НЕ отговарям.

За благодарности...домашен суджук и домашен алкохол вземам в неограничени количества....

 

Моля само тези които не знаят какво да правят в това меню да не бърникат където не им е работа (не, че аз съм някакъв експерт). Щетите може да струват доста и $$$ и време и нерви....

 

 

Green Menu Activation.rar

Редактирано от BustarD
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново.

 

Тъй като се оказа, че при някой колеги се появи проблем с не активиране на картите или "спиране" на SD слотовете и медията. Качвам фикс с който 

тези проблеми се решават. Изпробван е при А6 MMI 3G high. 

 

Като допълнение качвам линк и към карта 2021/2022 6.33.1. И за да няма упреци: Свалил съм я от друг форум www.a5oc.com и единствената промяна която съм направил е да махна файловете за 3GHplus така, че да може да се събира спокойно на 32GB карта. Картата в този си вид е изпробвана и работи чудесно на а4 б8 MMI3GHigh . 

 

ПС. При а6 се оказа, че може да се ползва карта по-голяма от 32гб(64гб), но лично при мен не стана по никакъв начин за това махнах излишното.Предполагам и при другите а4 ще е същото. Ако все пак някой иска картата за 3GHigh + да пише и ще му кача и другата.

 

паролата за изтегляне е: 8R0051884JD

https://mega.nz/#P!AgGUOHRNlFpvOky1qWdlxwa7-JB74T14ulk-4FTT2_ogg-s_FJ8Xu1EsYhHL-0IWzN6WP_EZCnhQWjwhrILRv1BFNIHL4d4fj0aE6uH41EUru0wQVxKQ8erUSDCJOVknYEY5RGJTzlM

 

 

Поздрави ;)

 

Audi_3GH_Fix_K0257.zip

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, благодаря ТИ за това което правиш.

Нужен ли е активатор за 6.33.1 ? 

Както при 6.32.1 

Редактирано от galinmihov@abv.bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, ако вече си активирал с предишна карта и не правиш ъпдейт на Firmware. Не би трябвало да ти трябва.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Firmware вчера го ъпдейтнах до последната версия която е качена тук, и сега мисля направо да слага 6.33.1 затова ми е интресно дали ще има проблем. В момента навито е с много стара карта ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти със сигурност ще ти иска активация щом не си слагал до сега. Използвай фикса от поста по горе.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без проблемен ъпдейт след 2ч50мин. 

Нужен е и fix_k0257 след ъпдейта, рестарт и всичко е перфектно.

Благодаря на автора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
На 11.12.2021 г. at 19:06, BustarD написа:

Здравейте отново.

 

Тъй като се оказа, че при някой колеги се появи проблем с не активиране на картите или "спиране" на SD слотовете и медията. Качвам фикс с който 

тези проблеми се решават. Изпробван е при А6 MMI 3G high. 

 

Като допълнение качвам линк и към карта 2021/2022 6.33.1. И за да няма упреци: Свалил съм я от друг форум www.a5oc.com и единствената промяна която съм направил е да махна файловете за 3GHplus така, че да може да се събира спокойно на 32GB карта. Картата в този си вид е изпробвана и работи чудесно на а4 б8 MMI3GHigh . 

 

ПС. При а6 се оказа, че може да се ползва карта по-голяма от 32гб(64гб), но лично при мен не стана по никакъв начин за това махнах излишното.Предполагам и при другите а4 ще е същото. Ако все пак някой иска картата за 3GHigh + да пише и ще му кача и другата.

 

паролата за изтегляне е: 8R0051884JD

https://mega.nz/#P!AgGUOHRNlFpvOky1qWdlxwa7-JB74T14ulk-4FTT2_ogg-s_FJ8Xu1EsYhHL-0IWzN6WP_EZCnhQWjwhrILRv1BFNIHL4d4fj0aE6uH41EUru0wQVxKQ8erUSDCJOVknYEY5RGJTzlM

 

 

Поздрави ;)

 

Audi_3GH_Fix_K0257.zip 1 MB · 15 downloads

Здрасти, линка към файла "Audi_3GH_Fix_K0257.zip" не работи. Може ли да го качиш по друг начин или да ми го изпратиш?

Благодаря предварително! :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 26.01.2022 г. at 21:36, BustarD написа:

 

Успях да го изтегля, да! Имах проблем при инсталирането на 6.33.1, изкара ми грешка 104 или 140 едно от двете беше.( Преди това бях инсталирал 6.30.. и активирал успешно. Всичко си работеше.) .....След което retry, появи се отново същата грешка и му дадох да продължи. В момента не ми зареждат картите и само това изписва на екрана. Случайно някой да има идея от какво може да е? Сега ще се опитам да инсталирам 6.32.1 да видим какво ще стане.

Благодаря предварително.

272004375_650840769386079_3373823796864328202_n.jpg

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@*
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип, ако не тръгне има процедура за изтриване на всичко през зеленото меню, но трябва да се внимава, грешките са скъпи [emoji16][emoji16]. И после инсталл на ново на новата карта направо ;) порови се ще я намериш.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

След изтриване през зеленото меню инсталацията мина без проблеми! Картата е топ! Хиляди благодарности! :) :) :) :) 

272868062_761296744831231_5510059463789357036_n.jpg

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам и карта за 3GBasic, проверено работеща на а4 ;) ако някой иска да пише ;)


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Между другото, новите карти не могат да се съберат на 32гб карта... Излизат около 36гб. Имам карта памет  от 124гб, може ли да я зареди?

1647094129293282333756.jpg

Изобщо не иска да чете картата и файловете в нея...

IMG_20211125_164916_3.jpg

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Не знам защо, но аз не мога да ги събера. Другото което е, като запиша на карта 64 отново не иска да чете файловете... Дори не може да инсталира и софтуера...

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е линка за изтегляне на 6.33.1 архивирано е 18ГБ и разархивирано се съмнявам да надвишава 32 гб

https://mega.nz/#P!AgGUOHRNlFpvOky1qWdlxwa7-JB74T14ulk-4FTT2_ogg-s_FJ8Xu1EsYhHL-0IWzN6WP_EZCnhQWjwhrILRv1BFNIHL4d4fj0aE6uH41EUru0wQVxKQ8erUSDCJOVknYEY5RGJTzlM

паролата за изтегляне е: 8R0051884JD

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Имам 2 въпроса:

1. Трябва ли SD картата с ъпдейтнатия файл да съои постоянно в слота и ако да, може ли да има други файлове на нея /примерно mp3/?

2. Фикса как точно се инсталира?

Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...