Jump to content

MMI 3G High update + maps? Или как да го направим сами.


BustarD

Recommended Posts

Друг е софтуера, пиши ми на лс

Изпратено от моят SM-S908B с помощта на Tapatalk
 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 81
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Днес посетих колегата ShadowM за малко помощ с обновяването на картите на колата. Отне няколко часа в чакане, но накрая всичко беше готово и получих няколко функции като бонус. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
На 29.06.2022 г. at 21:41, ShadowM написа:

https://mega.nz/file/Eu5Xwb4a#ZGymm08ZuV29YYCx9SUL6_g1A_v-HhqsTPRZjXhUXNc

Изпратено от моят SM-S908B с помощта на Tapatalk
 

https://mega.nz/file/UiowXCpR#9l3tGzGbkHPrkaWzFpge4pVoUqA55WCQ5qtYQ519VaM

Това са картите 6.34.1

Изпратено от моят SM-S908B с помощта на Tapatalk
 

Здравей,

 

Удобно ли е да ме насочиш от къде да изтегля карти и софтуер за 3G-BNav, или тези може да се ползват и за този модел.

В момента съм с BNav_EU_P0296_D1 а карта за навигацията нямам...

 

Благодаря предварително.

Редактирано от vlgamer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Аз съм с 6.32 от миналата година последно ъпдейтвах. С последния софт съм и до сега назад във времето с ъпдейтите не съм имал ядове. Днес свалих 6.34 от поста на ШадоуМ, пробвах и нищо! И при мен не захапва. Изобщо не намира никакви файлове за ъпдейт от картата. Сега свалям с торент картите на ново от руския форум и утре ще пробвам пак ако остане време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За каква мултимедия ти трябва? 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

И аз го видях но на всички пише High Navi и ме притеснява да не си прецакам навигацията.

Ако е възможно някой запознат да сподели дали ще имам проблем ако подкарам инсталация на тези от линка 

Audi MMI 3G Map 6.35.1 8R0051884KB 2022-2023 на 

Bnav_EU_P0206_D1

 

 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
На 12.02.2022 г. at 11:30, BustarD написа:

Имам и карта за 3GBasic, проверено работеща на а4 ;) ако някой иска да пише ;)


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Здрасти,

 

Удобно ли е за линк на картите.

 

Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...
На 2.07.2022 г. at 21:16, Audi Sport написа:

Успешно ъпдейтнах софтуера до последната версия, но не иска да ми захапе картите. Поне десетина опита направих с две карти памет и не иска да намери инсталационни файлове.  Това беше с карти 6.34.1, ако утре ми остане време ще пробвам с по-старите карти 6.33.1

Ако имате идея как да ги накарам да тръгнат моля кажете.

Здравейте!И аз имам същия проблем,но с най-новата арта 22/23г.Успяхте и да инсталирате нова карта и какъв беше проблема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Здравейте,

Искам да Ви попитам при вашите карти като въведете адрес и тръгне навито горе в десния ъгъл, където показва компаса активен ли Ви е или не? При мен стои не в бял цвят, както другите - надморска височина и др., Все едно не е активен.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
  • 1 month later...
На 10.12.2021 г. at 2:25, BustarD написа:

Тъй като не малко хора се чудят как да си активират така нареченото "Зелено меню", а не им се дават пари за кабели. Качвам тук скриптче с което се активира бързо и лесно с SD карта. 

 

Процедурата е проста.

1. Разархивирате

2. Качвате файловете в картата

3. Слагате картата в слота и ресетвате с трите бутона

4. Следвате инструкцията

 

Изпробвано е на моята кола (а4 б8; mmi 3g high) и работи без проблем ;)

За други модели и версии НЕ отговарям.

За благодарности...домашен суджук и домашен алкохол вземам в неограничени количества....

 

Моля само тези които не знаят какво да правят в това меню да не бърникат където не им е работа (не, че аз съм някакъв експерт). Щетите може да струват доста и $$$ и време и нерви....

 

 

Green Menu Activation.rar 304 kB · 89 downloads

Да добавя, че е важно СД картата да е минимум 8гб и макс 32, иначе не се случва нищо, когато я поставите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

 

Наскоро купих A4 B8 Avant. За съжаление картите на навигацията са мноого стари.

Имам желание да пробвам да ги обновя с най-новите, които можете да предоставите.

Предполагам желателно е и самия firmware също да се обнови?

 

Ето снимка на версийте при мен. Ако не бъркам, май съм с MMI 3G + ?

 

За съжаление, във форума не успях да намеря тема конкретно за MMI 3G+.

Но се надявам инструкциите в сегашната тема да са приложими и при мен?

 

В тази тема, виждам че е колегата @Galin е пуснал коментар ( 14 Ноември 2022)  и е подал линк, в който има файлове и за HN+ (евалата, сърдечно благодаря за което! ).

 

Надявам се, би трябвало тези файлове да ми свършат работа и да следвам инструкциите, които автора е дал в самото начало на темата?

 

Всякакви съвети и коментари са добре дошли!

 

Благодаря предварително за вниманието и времето! Лека седмица!

 

 

WhatsApp Image 2023-09-30 at 01.11.22_2f4c51b7.jpg

Редактирано от BobyG
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@reborn благодаря ти! Ще опиша подробно как, какво е станало - само да стане успешен ъпдейт. Ако има нещо неясно ще драсна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте. Моята версия е hnav_us_p0110_d1. Може ли да се ъбдейтне с европейска версия. Благодаря предварително!c43c51b6cf0c7b7cdaf8b7ac88b5e59d.jpg

Изпратено от моят Redmi Note 8 Pro с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@lyubomirkolarski аз се боря с HN+ . Виждам коментари на колеги с HN+ (от целия свят),  които се опитват да минават на Ервопейски версии  - има играчка. Предполагам няма да е по-различно и при HNav. Дано някой от БГ колегите тук ти помогне. Аз мога само да ти дам темата от форума, която е за твоята HNav навигация  https://www.a5oc.com/threads/mmi-3g-navigation-6-30-1-europe-currently-2020.175434/page-23#nested_reply_top_post

 

Всъщност ако погледнеш коментари #20 и #21 на 1-ва и 2-ра страници може и те да са ти полезни -----> тук https://www.a5oc.com/threads/mmi-3g-3gp-navigation-6-36-0-and-firmware-updates-currently-2023-europe.176144/#nested_reply_top_post  Това е темата в която аз се ровя. Надявам се да имаш успех!  Една друга тема от бг форума -- >  цък

 

 

Към остналите колеги, ако Ви е възможно, моля за съдействие!

 

Знаете ли как да преборя този проблем?

Като натисна NAV бутона, не виждам никакви карти - стой на прозорец "Initialising database" , рестартира се, почва да зарежда от 0%-100% и пак същия прозорец. 

За радост, имам достъп до другите менюта - тоест MMI не е умрял на 100% - само навигацията не може да се стартира....

Накратко, направих ъпдейт до почти най-новия firmware, после уж инсталирах картите за 2023 година и ударих тази греда....

Втората снимка показва какво системата отчита за firmware версията , НО явно не отчита нищо за каква версия е навигацията...

 

Благодаря предварително за отделеното време!

Image 2023-10-25 at 18.18.07_033804c2.jpg

Image_24943932492_!21321_432432423.PNG

Редактирано от BobyG
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е решен. 

Причината за този бъг е че, активатора, който е необходим да се стартират новите карти, в моя случай го бях "инсталирал" преди да инсталирам новите карти.

Мисля, че по този начин активатора не позволява на навигацията да създаде файла "acios_db.ini" .

Съответно тя не намира този файл, и заради това имах проблема от горната снимка след като натисна бутона NAV 

 

Тъпа грешка, но във форума ме подведоха явно грешни коментари + използвах патч/крак, който не е този, който е даден от congo. 

Затова съвета ми е да се следва 1 към 1 последователността на PDF файла, който е даден от автора на темата (congo в случая). 

 

Как оправих проблема:

 

1) Преинсталирах наново firmware-a.

От (първия ъпдейт) К942 го свалих на К900.

По този начин зачистих патча, който НЕ се съхранява на HDD, а е в самия flashable ROM (извинявам се ако бъркам терминологията.)

 

2) Инсталирах наново същите карти дадени от Конго

Тоест върху карите 6.36.0 2023 презаписах пак същите карти.

 

По време на инсталацията излизаше прозорец с грешка 140 няколко пъти, но в прозореца имаше опция Retry.

Винаги пробвайте Retry няколко пъти, преди да се окаже, че е невъзможно да продължи инсталацията и да трябва да излезете с Cancel.

 

Мисля, че колеги с HNav също могат ползват картите от линка без проблем, НО първо трябва да ъпдейтнат версията на firmware-a до възможно най-новата, за да няма изненади.

В линка който съм дал по-горе има firmware само за HN+ навигации, а не за HNav!

 

3) Приложих активатора, СЛЕД КАТО при натискане на бутона NAV, MMI се опита да зареди новите карти, но не успя и в крайна сметка ми изписа Navigation Database is blocked.

 

Мисля картите работят без проблем, засега! : )

 

Съвет: Цъкайте инсталациите през User Defined mode - така ще сте сигурни, че всичко ( което трябва) е избрано с Yes. 

User Defined mode се активира от Зеленето Меню ИЛИ за всяка нова инсталция правите малка корекция във файла metainfo2.txt, както е написано в Q/A Section частта в горния линк от congo.

Аз избрах начина с корекцията. 

 

Забележка : Не съм сменял регион ( примерно от US - > EU или Japan - > EU ), тъй-като автомобила си е от EU.

 

Успех, дано е полезно на някой!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте,

след инсталация на последната версия на картите, медията не разпознаваше картите, но SD картите и останалите опции в меню "медия", работеха. Слажих фикса, навигацията тръгна, но нищо в меню "медия" не работи. Като го включа, изписва "Initializing, Please wait" и до там. 

Как да го оправя? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...