Jump to content

Съвет за ремонт на стъкло


Cikata

Recommended Posts

Колеги може ли да ме насочите към читави майстори, защото имам една шупла без пъкнатина и една шупла с пукнатина около 4-6см на предния джам...и просто не искам да го сменям за момента,а търся някой да го “залепи” или каквото там се прави с леките пукнатини. Говорим за софия или около нея ;) мерси предварително ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

270лв е зеленикаво стъкло в gold glass не знам си какво в Гео Милев. Мисля, че е най-добре да го смениш, че тези със шуплите не мисля, че ще ти вземат под 80/100лв за двете

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във Варна за една шупла 30 или 40 беше ми взе един.Няма сервиз,звъниш,уговаряте се и на улицата за 15-ина минути свърши работата. Доволен останах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено не ми се сменяше стъклото,но пукнатината на следващият ден се беше увеличила и за това явно ще пробвам тези в Слатина дето Иво ми ги предлага :) после ще напиша отзив за да знаят колиги, които са решили също да подменят стъклата си ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.avtostakla.info/bg/Sofia-C.html

Тези мисля произвеждат оригиналните .

На Пасата сложих европейско в Кобра и започна да пука по неравности. Не знам от монтажа или от стъклото, но толкова ме дразнене, че се метнах на Олимпиадата :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говорих днес с SPS Autoglass, които ми дадоха цена за Пилкингтън - 265лв крайна цена. Поръчва се за 1 ден идва и съответно ми казаха да докарам колата в 9ч сутринта при тях и до края до края на работния ден ще си я взема готова. С условието да не се мие с пароструйка поне 3 дни след поставянето на новото стъкло. Понеже сега съм леко зает го оставих дза другата седмица тази занимавка. Ще пиша след като го измайсторя ;)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пиши, тази пролет и аз мисля да го сменя моето, че си е оригиналното и вече има много точки, срещу слънцето все едно е ренде :)
Мен ме бяха насочили към gold glass в Слатина, но отзивите бяха сравнително старички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да уточня,че съм се объркал...не съм говорил с SPS Autoglass, а съм говорил с тези голд глад дето Иво ги казва :) горният пост е тяхната оферта :) а ето я и на SPS :

“Здравейте,

можем да предложим челно стъкло соларно с 30% UV филтър със сива лента отгоре /сенник/ и сензор за дъжд/светлина на Pilkington на цена за Вас 226,60 - 10 % 203,94 лв. 

Сензор лепенка  - 24,80 лв 

Монтаж с немски материали и безсрочна гаранция 82 лв. “

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Cikata: то реално и sps и glass gold ги има за София на сайта на Pilkington. 

Да борим цена за три атермични лилави стъкла :) за него ми бяха казали 700лв, за зеленото, каквото е на моя шлеп оригиналното - 270лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе......наистина ли са на такива цени? И за фейслифта ли ще е същото? Моето е все едно с песъкоструйка минато от външната страна и се замислям за смяна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 атермични :D 

ако слънцето грее насреща точно, виждам многото ситни точици. 

270лв си е под форумната сума и не ги броим за пари :hilezh:

700лв си е 2.5 пъти по-скъпо, но както си говорихме с колегите пред НИМ - рено сеник 2001 е с лилаво, нашите дърти премиОми - не! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм съгласен с това разсъждение. Предното стъкло много се влияе от произволния характер на Вселената и не си заслужава да се слага нещо скъпо. На мен ми се пукна стъклото за първи път през 2013 година. Взех си оригинално от Порше Запад за 660 лева, излезе над 700 с монтажа в Мустанг. Три седмици по-късно един камък от ТИР изхвърча и го пукна точно в центъра. След това сложих някакво пак в Мустанг за 215 лева заедно с монтажа и още съм с него. И по-голям камък го удари веднъж, но не се пукна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

520лв ми легна с монтажа атермично Pilkington, 600лв преди седмица сменяхме на мой-близъk Saint Gobain, понеже за Пилкингтъна трябваше да чака 10 дни доставка. Визуално 2те стъкла са еднакъв цвят.

IMG_20210411_212226.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи sps и gold glass трябва да имат и такова атермично като твоето. 

@pe6koo: къде го сменя в Бургас и за колко време се случва процедурата?

Преди gold glass са идвали дори на място и са го сменяли за 1 час, сега искат колата при тях за един ден.

 

П.П. @pe6koo: колегата преписва много от теб :) същите джанти, същите лайсни, но не ги е боядисал, капаците на огледалата, същото стъкло :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Предния джам вече е сменен :) вчера я оставих в 8:30ч сутринта и днес в 8:30 си я взех! 310лв излезе всичко! Новия джам си е нов джам...виждам все едно съм на преглед при офтомолог преди 20 години :) нямам забележка от към лепене :) никъде не са омазали или чукнали нещо...сега ще изчакам да видя при дъжд и автомивка дали няма да стане аквариум, но се надявам,че всичко ще е ток :) успех на колегите, които още обмислят смяната на джам ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При SPS реших последно, макар че цената беше с 50лв повече :) при Gold Glass щеше да стане в рамките на деня така ми бяха казали. На мен не ми беше проблем да зачакам 1 ден, важното беше да свършат добре работата...и реално за сега смятам,че не съм сгрешил в избора им :) ще пиша отново след първата вода ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

от днес и аз съм с чисто ново челно стъкло, Pilkington, моето синее като бие леко към лилаво, laminated пише, но няма горна лента като сенник, както е на pe6koo. 

Не знам какво е :) Имах шупла и по каско го минах в Булстрад на ул. Хъшове, на гърба на Булстрад има сервиз Булпрофит и те сменят стъклата. Доволен съм за сега. Полагаше ми се стандартно без доплащане, това е от по-скъпото уж, доплатих 240 кинта. Сензорът за светлина си работи, не съм тествал още този за дъжд.

 

 

 

4.jpg

5.jpg

 

 

Редактирано от OvivO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам какво ми сложиха, някой запознат, да каже.

Не знам и защо няма лента горе. 

Предното ми бе почти прозрачно, едва доловимо зеленикаво.

Това определено е различен цвят. Уж по-високият клас, каквото и да значи това.

 

Аз държах да ми сложат от тези по-марковите, а не китайско, а човекът в Ликвидации ми вика: няма да ти сложим китайско, защото вече ги правят много добре, произвеждат за първоначално вграждане и са по-скъпи :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 20.05.2021 г. at 17:34, OvivO написа:

от днес и аз съм с чисто ново челно стъкло, Pilkington, моето синее като бие леко към лилаво, laminated пише, но няма горна лента като сенник, както е на pe6koo. 

 

И моето го смениха по каско с атермично на Guardian мисля беше, но си има лента отгоре. Впечатленията са ми отлични засега, единствено малко падна покритието на GPS-a и може би ще трябва да преместя антената му, въпреки че си лови навигацията. Трябва да си коригираш настройките на светлинния датчик през long coding че вече си с атермично стъкло за да работят правилно чистачките и да се пускат навреме автоматичните светлини - избираш атермичното стъкло от А8 на двете места (на съответните битове) за чистачките и за светлините. Правиш го едно по едно със запис и излизане от менюто на long coding за да го приеме. Ще видим лятото дали ще има промяна в купето.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

датчикът за светлина работи, светна фаровете още в халето на сервиза.

Не съм тествал за дъжд как е.

Не знам дали моето е атермично, той ми каза, че по-скъпото е 240 пари повече и аз автоматично реших, че е като на pe6koo...каквото такова. Вътре в сервиза беше прозрачно, като излязох вече ми се видя синьо лилаво.

Редактирано от OvivO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...