Jump to content

Съвет за ремонт на стъкло


Cikata

Recommended Posts

Моето старото беше зелено, новото е сиво-лилаво с лента отгоре. Там където е надписа на стъклото долу вдясно има нарисувано и термометърче. Преди да променя кодировката за тип стъкло почна да пали фаровете чак когато стане доста тъмно, а чистачките не бяха толкова чувствителни при дъжд. След като смених кодировката за атермично всичко си заработи както преди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

оп, Цика, благодаря, не съм го тествал още на дъжд, няма и да го мия на автомивка скоро.

Имам лента отгоре, но си личи много по-малко от предната, едва доловима е и не слиза толкова надолу. 

Редактирано от OvivO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

стандартно стъкло е около 270 лв с подмяната.

Това ми се покриваше по каско.

Доплатих 240 до това. Ако е като на pe6koo, на него му е излезнало 520, горе-долу излиза сметката.

Циката го е сменил не в gold glass, където е 270, а в sps, където е май 310 лв стандартното

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, OvivO написа:

стандартно стъкло е около 270 лв с подмяната.

Това ми се покриваше по каско.

Доплатих 240 до това. Ако е като на pe6koo, на него му е излезнало 520, горе-долу излиза сметката.

Циката го е сменил не в gold glass, където е 270, а в sps, където е май 310 лв стандартното

Точно така и до сега нямам оплаквания от sps и от стъклото ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, OvivO написа:

 

Имам лента отгоре, но си личи много по-малко от предната, едва доловима е и не слиза толкова надолу. 

И на мен ми се стори, че на снимките се вижда лентата :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по-добро е от предното, дано да са го монтирали добре и да не тече :D

П.П. ако се включва по-рядко сензорът за дъжд, още по-добре, че сега ми беше прекалено често

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя сензор пък изчаква доста преди да включи. Странното е , че като взех колата ми четеше мислите и пускаше чистачките все едно аз ги цъкам. Сега и на най-бързата степен минават 5-6 секунди след момента, в който вече имам нужда да изчисти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
On 5/21/2021 at 11:35 AM, VBI said:

Моето старото беше зелено, новото е сиво-лилаво с лента отгоре. Там където е надписа на стъклото долу вдясно има нарисувано и термометърче. Преди да променя кодировката за тип стъкло почна да пали фаровете чак когато стане доста тъмно, а чистачките не бяха толкова чувствителни при дъжд. След като смених кодировката за атермично всичко си заработи както преди.

Вальо, нямах оплаквания след смяната откъм light and rain sensor, но все пак ги смених на посочените.

Знаеш ли кога са по-чувствителни - колкото е по-малък процентът, толкова са по-малко си го превеждам аз?

Не ми приема модулът всички стъкла, когато се опитвам да тествам, вероятно е нормално.

 

 

 

 

light-sensor.jpg

rain-sensor.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@OvivO Колкото е по-малък процента е по-нечувствителен датчика. Освен това смяната на тип стъкло обикновено/атермично променя и цветовата чувствителност на датчика за дъжд защото стъклата са различен цвят - т.е. ако конфигурираните стъкла са с еднаква, примерно 80% чувствителност пак ще има разлика кога ще се включват чистачките и светлините заради цвета на стъклото. Затова е хубаво да се конфигурира като атермично след като е сложено такова челно стъкло.

 

Едит: при мен избора на стъкла изглежда по-различно и модула приема само ако избера за A8 isolated, за A6 4F изобщо нямам isolated стъкло. Т.е възможния избор от падащото меню за isolated челно стъкло ми беше между A6 C7 или A8 4E. Може би ми е друга версия модула.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@OvivO , @Cikata , @pe6koo 

 

Ще сменям прозореца и аз, ама имам една питанка.

Тия гумените х*йни от двете страни с новия прозорец ли вървят или трябва да ги търся отделно:

 

20210613_221049.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм обърнал внимание при мен дали са сменени или не…утре ще видя и ще ти кажа, но определено не са ме карали да си ги купувам аз. Или са в цената на прозореца или не са сменени ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тези гумените са декоративни и водосборни лайсни. Не влизат към цената на челното стъкло.

Като си взимах колата ми казаха, че едната не е в добро състояние и отвътре, отвън си бяха прилични.

Купих си чисто нови OEM за по 38лв всяка, смених си ги сам супер лесно за 5 минути.

 

@royce: твоите си изглеждат ок, въпросът е дали имат ръжда вътре по улея, при мен едната имаше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен прозореца е сменян вече с оригинален и има цифра 10 (за 2010-та година):

- или още в Италия

- или от предния собственик в България с такъв втора ръка

И в двата случая обаче бая неграмотно, че в левия ъгъл има една ръжда отвън, а не знам дали отдолу няма да е по-зле. Както и да е, имам си тенекеджия, който ще оправи тая мизерия, но ако трябва да ги търся тия нови, че не искам да слагам тия старите.

 

 

@OvivO Благодаря ти.

На снимката не се вижда, но не са ОК. Щом са отделни детайли ще ги заръчам тогава.

Редактирано от royce
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

реално тези водосборните се хващат за един профил изпъкнал по протежение на прозореца, който е хванат за купето мисля с нитове. Улей в лайсната влиза в профила и така се монтират. Под гумата лайсните имат армировка някаква и при мен имаше корозия при едната и леко бе раздута. Не е проблем да си ги оставиш и тези, според състоянието. От друга страна се колебаех дали да ги сменям моите, че не бяха зле, но след монтажа въобще не съжалих и за миг. Новите са мазни и лягат перфе на прозореца. Не съм ги пробвал още в дъжд и да карам, вероятно и ще водосбират още по-добре. 

За челното стъкло - абсолютно ок си е зеленото, което си е стандартно. Другото май си е повече да си го гледаш, че лилавее повече :) най-важното е да е добър монтажът.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@OvivO Иво, зеленото, където казваш, то ли е атермалното, за което говорихте по-нагоре?

Че се сещам на Б6-цата ми (пак италианка) бяха сякаш сиво-зелени и пишеше "tinted" и бяха супер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

зеленото е тонирано, то е стандартното. По-скъпото лилавее, предпазва повече от топлина, но колко - не е ясно. Дали си заслужава - също. Разликата между двете е почти двойна. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...