Jump to content

Stop vehicle and check brake fluid lvl


Nikolay Nankov

Recommended Posts

Здравейте , имам следния проблем от известно време: 

Светна ми лампата за спирачна течност(stop vehicle and check brake fluid level). След време изгасна и от скоро пак свети , всеки път след като запаля колата. Спирачните дискове са сравнително нови, също и накладките.
Течността е почти на максимум , като дори и долях съвсем малко за да видя дали ще изгасне и отново нищо. Акумулатора е проверен и зарежда на 14.7. Датчика на капачката е проверен и също проблема не е там.Това са нещата, които прочетох да се проверят и съответно нямаше успех. Някой, ако се е сблъсквал с проблема, нека сподели как го е отстранил. Дали пък няма, някое реле или бушон, които да отговарят за тази лампа на таблото?

Предполагам проблема е обсъждан и преди, но не успях да намеря нищо в групата.
Автомобила е Ауди Б8.5  2.0 тди 143кс.

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятности много. От слаба връзка при датчика, до “заминала” спирачна течност. Като за начало най-евтино си пръсни буксата с контактен спрей. Като второ, ако скоро не си сменял течност, може да я смениш. Като трето съм виждал спирачен маркуч как става на “балон”, но това е само при натискане на спирачка. Виж дали нямаш скапан маркуч. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, 

след замяна на капачката с буксата на резервоара за спирачна течност, проблема е решен! Благодаря ви за съдействието. Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...