Jump to content

Питане относно А6 C7 поддръжка


Recommended Posts

Здравейте,

 

Каня се да купя една А6 3.0 TDI с въздушно окачване от края на 2014та година (facelift C7), която в момента е на 140к киломентра. Колата е запазена, има си история и т.н (последно е правена някаква голяма инспекция със смяна на трансмисионна течност преди 20к километра). Но като по разбиращи тук исках да се посътветвам с вас относно това какво трябва да гледам по колата и съответно около и след тези киломентри какво следва да се прави по нея като ремонти, поддръжка и т.н. не ми се ще да се набутам и да съм я купил точно преди някоя голяма поддръжка, която да струва няколко хиляди (примерно DPF, въздушно и т.н.).

 

Благодаря ви предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купувайки такава кола трябва да си психически и финанвото подготвен, че във всеки един момент може да се разделиш с 5к.

Каквито и сметки да правиш, винаги има възможност нещо да даде фира без особено предупреждение. 

Ако колата е на тези километри и е поддържана коректно шанса за въпросното изваждане би следвало да е по-напред във времето, но не е гаранция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най обобщено гледай въздушното дали държи ниво или някоя страна пада. Дпф дали мирише, най добре диагностика да се види на колко е пълен. Дюзите на тоя модел им изгарят дихтунгите и се появява едно цъкане може да слушаш и за това.  Ако е със Строник скоростна кутия се оглеждай за ритане и история дали е обслужвана на всеки 60 000 км. Като цяло обслужването със масла и филтри е около 400 лв в сервиз различен от Порше. Накладки и дискове афтърмакет около 1000 лв. Вериги не съм сменял, но цената им е около 1200 лв комплекта, вече за работа колкото дадеш.Успех!

Редактирано от Zueka12
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...