Jump to content

Губя спирачна течност


Itso K

Recommended Posts

Отнякъде губя спирачна течност и не мога да разбера откъде. 

 

Отначало намаляваше по малко, но мислех, че е от износването на накладките, защото и преди ми го беше правила този номер. Тогава долях и няколко месеца след това, нямаше спад. 

Сега изведнъж, за няма и седмица (карам я редовно и на дълго) падна около 200-300 гр. (още не съм доливал да видя колко точно). 

 

Качвах я на канал, не виждам нищо по гумите отвътре, нито по маркучите. Долу в краката при педалите също няма нищо. Петна под нея също не намирам. 

 

Възможно ли е през сервото да го вкарва в двигателя и ако да как да разбера? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен дали имам. То би трябвало да е на задния мост някъде, доколкото чета? Там не откривам нищо "необичайно", така да се каже. Как изглежда? 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, сега видях и в тази тема. 

Почти съм сигурен, че нямам такова нещо, но следобед пак ще я кача да огледам. 

Горе долу къде би трябвало да се намира? В средата, по към някоя гума? Трябва да влизат и медни тръбички към него, нали?

Б3, 89г.,1.6 бензин. 

 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, не е от спирачките. Сега я качих пак, гледах, нямам кантарче, няма течове по гумите и маркучите. 

 

Видях къде е течът, но не мога да преценя от какво точно е. Ясно е, че от съединителната система, не от спирачната. Капе точно отпред, под двигателя, леко в дясно и назад. 

 

Помпата на съединителя знам, че се намира при педалите. Там няма теч. От резервоарчето, освен за спирачките, излиза един маркуч, който отива точно навътре, към педалите. От там после излиза една медна тръбичка, която отива към двигателя и там вече не мога да проследя. От там някъде е течът. Какво се намира там? Скоростна кутия? Диск? 

P. S. 

Интересното е, че сутринта нямаше петно. Сега, като я мръднах за канала, и почна да капе. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там, където влиза тази медната тръбичка (която след това прераствса в маркуче), за която говоря, ли е долната помпа? 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Качих я. По-горе писах. Капе точно отдолу под двигателя (не мога да видя хубаво), но и около помпата има. Явно подлива.

Ще сменя помпата, дано е от нея. 

 

Някакви идеи каква да купя? 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 11.04.2021 г. at 8:09, veselin velchev написа:

LPR помпа.Не е лошо да се сменят и двете помпи.

 

На 11.04.2021 г. at 10:45, genttogsg написа:

Когато ми се наложи смяна на съединител,няколко човека също и майстора ми,се изказаха негативно за LPR. Тогава сложих TRW и SWAG.

Пичове, а горната помпа отвътре ли се сваля? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...