Jump to content

Не мога да извадя диска от навигацията


sneax

Recommended Posts

Привет колеги,

Навигацията ми в момента е с оригинален италиански диск, който показва само магистралите в БГ и не ми върши работа.

Намерих си диск с последните актуални карти за България от 2018та година, но когато отворих багажника и опитах да извадя италианския за да сложа новия, не успях.....

Натиснах копчето което трябва да извади диска около 30 пъти като пробвах и да задържам и отново без успех. След проверка на проблема в гугъл и по чуждите форуми открих, че това "заключване"  се е правело от производителя, поради зачестили кражби на дисковете. 

Решението което чуждестранните колеги предлагат е следното, чрез вагком да се променят стойностите в 68-ми канал за да се отключи навигацията и да сменя дисковете.

image.png.dd8161c8a2a2ed297003671c26265e0b.png

 

Някой друг сблъсквал ли се е с този проблем и как го е решил? 
Търся някой в Хасковска област (или в София, но за другата седмица след 20.04) с вагком, който да ми съдейства да го направим?

Редактирано от sneax
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Влизаш с VCDS в модула на навигацията и на канал 68 сменяш числото на "0", даваш Test, Save и вече ще можеш да си вадиш диска от навигацията като натиснеш бутона Eject . Обикновено диска е "заключен" за да не го открадне някой (в сервиз, автомивка и т.н.).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Следващата стъпка ще е как се работи с кабела...:flehan: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно има нещо срамно в това да не знаеш и да попиташ. Ти от всичко ли разбираш? Винаги ли си бил научен? Отново се измества фокуса на взаимопомощта и колективния дух. Кому е нужен този коментар.......

 

Като жичкаджия можеше поне да кажеш, ще се получи ли така, правил ли си го, а не да ми гледаш сеира 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@" !
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sneax  успокой се....помогнал съм на много хора и продължавам да помагам :nixweiss: ...Нищо срамно няма  купи си кабел и  действай смело :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, казаха ти поне няколко човека, които имат такова Ауди отдавна. Вземи си кабел и си направи скромната процедура сам. Защото сега и да ти помогне някой, утре като ти падне акумулатора или разкачиш някой накрайник без да искаш, или ти светни чека, ще пишеш пак по форума и ще се занимаваш с глупости и гадаене. Повярвай този кабел е нещо от първа необходимост, защото другия вариант е да ходиш до сервиз за триене на  всяка грешка и най-елементарно кодиране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...