Jump to content

Motul 300V POWER RACING 5W30 или Ravenol RSP RACING SUPER PERFORMANCE


Recommended Posts

Здравейте колебая се между тези 2 масла,
Едното е естерно другото е пълна синтетика,
Motul
300V POWER RACING 5W30 или Ravenol RSP RACING SUPER PERFORMANCE 5w 30 ако имате наблюдения от тези масла моля да споделите нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом е тъй направо на Редлайн минавай.Нищо друго не издържа на ултра,мега,гига,високо технологичния мотор на б4-ката.🤣

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мотула има естерни в него и до коло 50% петролно базирани масла ...

Те ти PDF

Aко иде реч за Б4-ка нито едно маслата няма смисъл да се налива.

Ако много държиш да сипваш синтетично масло пробвай VST 5w40 ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да пробвам едно от тези масла, за да видя струват ли си парите.

да знам,че е прекалено скъпо и не е за такава кола ае за писти но искам да разбера.

 

21 minutes ago, batiaro said:

Щом е тъй направо на Редлайн минавай.Нищо друго не издържа на ултра,мега,гига,високо технологичния мотор на б4-ката.🤣

 

 

Виж сега всеки сам си решава и преценява нали така, ти ако искаш карай с приста ойл или някой наливен варел макс,евтен и с гуми макс,евтините всеки си решава .

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е,всеки сам си решава,макар че и колегата по-горе ти е дал правилния отговор.Всяко стандартно масло 5 или 10 w40 ще ти свърши работа.Няма смисъл на тая кола от такива масла,още по-малко 5w30.Ама щом си решил,слагай,което и от двете да избереш все ще е грешно.

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз дълги години я карам с такива смотани масла, хубави и евтини и съм сметнал,че за период от над 10г каране употреба може да си позволя да пробвам и някое масло висок клас да усетя имали разлика от към палене вървене шумене и други фактори евтините фирми съм ги пробвал и обикновените синтетични и други боклукчави масла.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми пробвай тогава.И да споделиш после как е колата с такова масло,защото едва ли някой във форума е ползвал и може да ти каже кое от двете е по-добро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е със сигурно, знам,че тея масла са кът и са скъпи и не всеки му се дават пари ама аз съм фен на качеството.

просто се колебая и 2те масла ми харесват, мисля,че мотула би трябвало да е по-хубав?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочети пак какво написах за Мотула ;)

 

Уви всички масовки са много далеч от истински синтетичните масла.

Дори Амсойл имат хидрокрекинг масла, а ги пишат за 100% синтетични ...

 

Редлайн са може единственият производител (или по точно блендер) който има само естерни масла в гамата (или поне последното като рових беше така).

С редлайн драмата е, че маслата им Европа идват на около 20 евро литъра при цена в САЩ от около 12 долара.

Равенол е другата фирма която предлага широка гама масла от хидрокрекинг то топ РАО масла на бих казъл брутално добри цени.

 

Ще се радвам ако някой сподели за друг производител предлагащ доказано синтетични масла на цени от около 10 Евро литъра

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ама и те са малко пунта мара ето го уж мега гига 100% синтетичното им масло: 5W-40 MS Synthetic European

Химията не ми е силна страна ама съдържание от 25 до 40% на петролно базирано масло ме навежда на мисълта, че някак си това не е баш синтетично масло.

 

Та поради това и Амсойл ги игнорирам отделно, че нямат кой знай какъв избор от 5w40 масла.

 

https://amsoilcontent.com/ams/msds/afl.pdf

https://echa.europa.eu/registration-dossier/-/registered-dossier/15636

image.png.c58aa56fe3a590f0804ad384e16e8f1b.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...