Jump to content

Купувам стар лаптоп/компютър


JohnP

Recommended Posts

Здравейте. Търся да купя стар компютър, лаптоп или сървър, производство до 1996-96 г, с процесор до пентуим 1 (75-166 mhz) и по-стари -  486, 386 и пр. Колкото по-стар, по-добре, ако знаете и параметри, също.. Трябва ми с учебна цел - обучение по архитектурата и устройството на по-старите поколения персонални компютри, затова не е задължително да работи (макар че е желателно). В София и околността мога да дойда на място, а от други градове - изпращане за моя сметка. Цена по-договаряне, в рамките на 5-20 лв. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все още се намират на не-колекционерски цени. Ето една класика (Пентиум 120 MHz) : цък!

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха, тази Тошиба ми беше първия лаптоп, купих го преди 20 г. Още работи, и батерията му държи. Не бих го продал. Това е единственият ми лаптоп, който никога не е правил проблеми, не е гаснел, не е прегрявал. 

 

Мисля, че няма кой да му даде на продавача от обявата тия 120 лв. Още повече, че има над 1100 преглеждания и още не е купен. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моя първи лаптоп беше Тошиба Сателит, само че малко по-късен модел с Пентиум 200 MMX. Купих го през 1998 г., беше около 2000 долара до колкото си спомням. И той работи до края, но го хвърлих още през 2007 година. Щях да го пазя и до днес, но екрана му не беше с активна матрица. Иначе на този пич бих му дал 120 лева ако ми трябваше такъв лаптоп, но просто не мога да си представя за какво може да се използва. Мисля че ако го сложи в иБей, спокойно може да му вземе тези пари като се има предвид състоянието.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той не може да се използва днес кой знае колко, освен за някои игри от онова време. В Ибей е възможно да му вземе някакъви пари, тук няма кой да го оцени на толкова. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

@JohnP Тази машинка ако те устройва пиши на ЛС.

 

20210706-170413.jpg

 

20210706-170052.jpg

 

20210706-170357.jpg

 

Машинката принципно е от поколението на Windows 3.11, но в момента е с Windows 95 и се справя добре.

Редактирано от paci_4444
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...