Jump to content

Твърдо палене


deanov

Recommended Posts

Колеги, при 3.0 тди b8 от известно време, при студен двигател забелязвам, че палене то е малко по-твърдо, след което следва малко не равномерна работа на двигателя в продължение на няколко секунди, може би 3-4, след което работата се нормализира. Какъв би могъл да е проблема? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не. Но скоро бях при майстор за друго, та ми каза, че едната дюза се нуждае от малък ремонт.... Чува се едно съвсем леко цъкане.... В конкретния случай, без претенции да съм разбирач, си мисля за нещо от рода на обтегачи или вериги, но не съм сигурен разбира се.... Знам ли..... След няколко минути работа на място и шофиране, двигателят си работи съвсем равномерно. 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аха,.... Майсторът говореше за смяна на някаква подложка под дюзата.... Не съм наясно.... Нещо от рода на 50-60 лв., което за този двигател е смешна сума:) 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, това е..... Но дали на това се дължи проблема ще разбера след смяната

 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Днес смениха дихтунгата на 6 цилиндър, защото духаше, а за всеки случай и на останалите от реда, т. е 4 и 5.Зазвуча добре, стартира и работи добре.... НО.... няколко километра, след като я взех от майстора светна чека.. Върви, ама все едно, че няма турбина.. вероятно е влязла в авариен режим..... Майсторът е на мнение, че този проблем не би следвало да има нищо общо със смяната на дихтунги те.... Аз обаче знам, че дори с издуханата дихтунга колата беше като хала, а сега е в авариен режим.... 1 км., след като я взех.... Голяма случайност или съвпадение ще да е😜

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...