Jump to content

Колата ще вози ли по- неудобно ако мина от 15ки към 17ки?


Recommended Posts

Здравейте,
Колата ще вози ли по- неудобно ако мина от 15ки към 17ки?
Понеже ми предстои смяна на летните гуми/джанти, а имам и 15ки и 17ки, 17ките не съм ги карал никога така,че нямам впечатления , интересувам се дали ще се влоши комфорта на возенето и т,н,
мисля,че 17ките са ниско профилни гуми и знам,че се скапват много по бързо и лесно от дупки , както и самите джанти имали нещо вярно в това.
Колата заводски си е с 15ки навсякъде по каталози и т,н, даже не мисля,че има в каталог където да пише 17 ки...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще усетиш разлика по принцип, но от модела на колата и качеството и размера на гумите зависи колко. Пази я малко повече по лошите трасета и си карай с удоволствие по добрите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е 80-ка, не знам дали си струва щото гумите са по скъпи,  предстои ми покупка на гуми 15ки и 17ки. 

понеже имам и 2та опции като джанти налични . 

17-ките гуми само ниско профилни ли са няма ли обикновенни както 15ките 

Редактирано от Bladest
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако спазиш външния диаметър на колелото, а трябва, ще е по-ниска гумата, няма как да не усетиш разлика във возията, динамиката и разхода.

17" ще ти возят по-твърдо, тежат повече и колата ще набира по-бавно, ще има по-малка инерция и ще гори повече.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

зависи колко са по-тежки, с всяко кило на главините си е в повече.

Моят дърт шлеп го взех с 19", е нямаше такава липса на инерция, а по квартални улички ляв/десен - без спирачка, когато пуснех газта и колата осезаемо спираше :)

двата комплекта сега са ми 17"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иво, помниш ли кой модел на Томасон бяха твоите 19-ки? Искам да проверя колко кг им дават на джанта. ТН1 19" ги пишат, че са 14,1кг на джанта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TN4, 19", ет42 или ет40 бяха, 9J мисля или 9.5J

гумите бяха 235/45/19 пак по спомен

с гумите едно колело си беше над 25кг

интересно оригинална ауди 17" какви кг средно е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 45 минути, OvivO написа:

зависи колко са по-тежки, с всяко кило на главините си е в повече.

Моят дърт шлеп го взех с 19", е нямаше такава липса на инерция, а по квартални улички ляв/десен - без спирачка, когато пуснех газта и колата осезаемо спираше :)

двата комплекта сега са ми 17"

 

Колкото са по тежки, толкова по-голяма инерция имат. По-големи маховици - по-голяма инерция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ц ц ц и ТН4 19" и ТН1 19" са по 14,1кг. Значи, ако мина на 19-ките да очаквам и аз негативите дето споменаваш. Иначе тая джанта от А5-цата 17" е 9,8кг. Оригиналната 17" на А6-цата не съм я теглил, но като ги сменях ми се сториха с по 730-820 грама по-тежки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@CVT: може и от друго да е било при мен, но определено се чувстваше така. Колата я взех лятото и със зимни 16", дойде октомври, когато сложих зимните, все едно от ски обувки скочих директно в гуменки, такова бе усещането по няколко критерия. 

След това разкарах и двата комплекта и закупих 17", че в ауди форум и със 17" ти се подиграват :D

@Gangbango: намери за проба от някъде 19 и усети как ще е, може да има и по-леки 19", но всяко кило на главината си се усеща. Аз предпочитам комфорт и удобство, докато съм в колата, отколкото красота, докато отивам или се отдалечавам от нея :)

@Gangbango: интересна е и разликата в кг между 225/50/17 и 255/35/19

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За килограмите е много относително ето малко данни от личните ми измервания:

 

оригинални 17-ки със зимни гуми NEXEN (не помня точния модел) 225/50  >>> 23.4кг

оригинални 19-ки Speedline 8.5J ET48 с летни гуми Hankook Ventus V12 Evo2 255/35 >>> 24 кг

оригинални 19-ки  от RS6 C5 9J ET35 със зимни гуми Brigstone LM-005 XL  255/40/19 >>> 26.6 kg

новия ми летен сет още не съм го теглил, но би трябвало да са 25,3кг (гума 11,4 жанта 13,9) това за жанти от RS6 C6 9J ET38 и гуми Goodyear Super Sport 255/40/19

 

Иначе конкретно по темата, няма начин да не вози осезаемо по-зле освен ако 15-ките не са били с някакви супер утепани гуми.

Aко приемем, че 15-ките са 195/65 то за да се запази диаметарът 17-ките трябва да са 225/45

 

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имате ли представа, на  17ките всичките ли са с борд понеже тея дето продават гуми онлайн не знаят и не могат да кажат. Питах няколко сайта и казват не знаем какво продаваме не знаем имат ли борд.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въобще не. Някои са с идеален за джантата борд, други имат, но не е достатъчно висок, трети изобщо нямат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите 255 35 19 континенталки на 50% са по 24 кг , нови предполагам макс 25 :)

А по темата за комфорта когато сложа зимните 245 40 18 веднага се усеща разликата в комфорта . Според мен колегата ако сложи 17 ще направи голяма разлика във возията и никак няма да е доволен :) 

nch-m13022909015_sq_xl.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 23 часа, Bladest написа:

... Колата заводски си е с 15ки навсякъде по каталози и т,н, даже не мисля,че има в каталог където да пише 17 ки...

Коя година и с кой двигател (мощност) е колата?

 

Преди 3 часа, CVT написа:

Въобще не. Някои са с идеален за джантата борд, други имат, но не е достатъчно висок, трети изобщо нямат.

Споделям това мнение. Напоследък карам гуми предимно с борд.

На практика той пази доста добре джантите от дупки... и почти никак от бордюри. 🙂

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 4/23/2021 at 11:33 AM, bat_Vite said:

Коя година и с кой двигател (мощност) е колата?

 

Споделям това мнение. Напоследък карам гуми предимно с борд.

На практика той пази доста добре джантите от дупки... и почти никак от бордюри. 🙂

b4 , бензин 2,6  1996

Редактирано от Bladest
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 22.04.2021 г. at 12:10, Bladest написа:

... Колата заводски си е с 15ки навсякъде по каталози и т,н, даже не мисля,че има в каталог където да пише 17 ки...

 

В каталозите пишат и за 17" за тоя мотор.

Предимствата и недостатъците са ясни.

Въпрос на лични предпочитания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...