Jump to content

Проблем с въздушно окачване Audi A6 4FH Allroad


NikoS7

Recommended Posts

Здравейте,колеги.
Имам проблем с въздушното окачване на Audi A6 4FH Allroad.
Проблемът е следният.Свети жълтата лампа на таблото,което се отнася за компресора.Опцията за окачването на колата се дезактевира и менюто за окачването става неактивно.Колата не пада,възглавниците на падат.
Грешките,които беше записала колата след четене с  VAG са:
-01583-Leak in system detect Detected - 008-implauseible signal-intermittent
-02646-Plausibility of level control system - 008--implauseible signal-intermittent
-02645-Valves for level Control System-003-Mechanical Failure - intermittent.



От сервиза стигнаха до заключението,че Компресора се е прецакал,защото надуваше само до 4-5 бара налягане.Като преди това не е записал грешка,че е прегрял,нито пък аз съм го чувал да работи,докато карам колата,за да се усетя,че ако работи - значи има проблем и постоянно надува възглавниците.
Та ...рециклирах компресора и сложих нов филтър за него.Колата се вдига и пада до максималните си стойности.Но проблемът със светенето на жълтата лампа за копресора -  остана.
Грешката - -02645-Valves for level Control System-003-Mechanical Failure. - остана.Оставям няколко пъти колата на Allroad режим вечерта - колата не пада т.е. не са спукани възглавниците.
Сутринта като е паля не се вкючва компресора,за да надуе,не свети зелената лампа.
От сервиза,където ми рециклираха компресора казаха,че проблемът според тях е в разпределителя - запушен,влага ли има ...в него било.
Та ходенето по мъките продължава - сега ми предстои да сменя разпределителя.
Питането ми към вас,колеги е  - някой сблъсквал ли се е с подобен проблем и как е достигнал до отстраняването му ?
Благодаря,предварително

kompresor.jpg

Редактирано от NikoS7
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 months later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...