Jump to content

разход на масло


allessandro

Recommended Posts

On 5/18/2021 at 6:24 AM, nikrga said:

Няма такова чудо като "видове вискозитет при различни температури".

Всяко моторно масло има един-единствен вискозитет - например 5W30, 5W50, 15W40 и т.н.

Отделен въпрос е как се проявява като течливост този вискозитет при различни температури.

 

 Вече май не останаха теми дето не си написал някоя глупост! 😆 

 

Graph_Oil_Sotrax_15W40_1024.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
  • Отговори 80
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Водейки се от съветите на @P_PETKOV реших да махна VAG маслото - изтичаха двете години, а заради пандемията бях минал само 15к км за цялото време. С триста зора успях да намеря Red Line Euro Series 5W30 в България. Порше Пловдив ме накараха да подпиша декларация, че ако нещо стане с двигателя, не носят отговорност - не разбрах смисъла на този документ при изтекла гаранция, ама карай.

Много малко съм карал колата все още, но впечатленията ми са позитивни - стана още по-тиха и не знам дали си въобразявам, но като че ли има по-малко микро вибрации при свободен ход и при каране бавно из града. Не съм я качвал на магистрала, за да следя температурата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, V I P E R написа:

не разбрах смисъла на този документ при изтекла гаранция, ама карай.

Смисъла е, че дори и при изтекла гаранция ако колата е поддържана само в официален сервиз и има пълна сервизна история (има и ограничение в километрите мисля) от производителя покриват частите/половината цена (не съм сигурен) от евентуалния ремонт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 17.05.2021 г. at 13:06, МИТАКА1654 написа:

@P_PETKOV Иде реч за Ravenol VMP 5W30.За първи път го ползвам това масло като марка изобщо.Интересното е,че за първите около 5000км намаля до около две трети от нивомерната скала на ММИ-ти и като че ли се закрепи там.Но със сигурност Кастрола почти не мръдна за 10к.Чудя се на следващата смяна дали да не мина на Ravenol VSW

Ако вече не си го пробвАл това VSW, мога да споделя. На 3.0 сажда повер :flipoff:245 к.с. за 10К км( 7К градско) нивото по "телевизора" паднА с 1/3. Ще го сменя като стане на 13-15К , ама се чудя дали да не е с тОтал Инео "нещо си" :nixweiss:, че гледам в сервизната история последните 100-тина хил.км такова са ползвАли. 

А относно VSW - това от рИванол го дават като най-препоръчително за 2.0Т BWE/BUL :verweis:  Дет'сА вика: а дано - ама надали ще помогне на което и да е тфси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@scc На въпросното wsw му навъртях вече 7к и не съм доволен.Повиши се разхода на масло в сравнение с VMP и взе да се обажда верига при топло палене.Май ще се връщам на Кастрола или поне на Равенол VMP.Тотал е пълна скръб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...