Jump to content

Инсталиране на камера за заден ход


zdrash

Recommended Posts

  • Отговори 64
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

и аз проучвам да сложа камера 

имам тази камера 
https://www.aliexpress.com/item/4000465232668.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.16472e0etJEVTM

MMI  ми е това (3G High)
image.png.9e3046b2db69c1dc80c1129780287906.png

 

та се чудя как ще стане 
намерих този преходник ама не знам дали е подходящия (тук е син, а някъде бях чел че се слага в зеленото - но не знам)
Fakra Reversing AV IN Camera Video Connection RCA Cable Parking Adapter Fakra to RCA Video Cable Adapter|Cables, Adapters & Sockets| - AliExpress

Та идеята ми за начало е да го вържа за проба и после да видя какво и как ще разглобявам.
Та ако някой може да даде идея(и) как да го направя или да обясни как точно той го е правил (по стъпки) ще ми е от полза.
Поздрави и благодаря предварително.

Редактирано от Galin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

От това което съм чел няма разлика до хед юнита. Явно не искаш ОЕМ, така че проследи инсталацията на ovivo.

Редактирано от zdrash
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

23 minutes ago, zdrash said:

От това което съм чел няма разлика до хед юнита. Явно не искаш ОЕМ, така че проследи инсталацията на ovivo.

да ясно ми е 
той е взел управление от крушката
аз си мислех за бутона който включва парктроника всъщност ми изскачат няколко въпроса на примависта:
да го вържа така че ако го натисна да ми се появява визуализация с камера как трябва да се върже както и при включване на R
и решението на CVT не го разбрах добре с постоянно вързаната камера - как го е изпълнил технически и как се случват нещата (не ми е близо в момента направо щях да отида да го видя и да почерпя - ако няма против)
и все пак оня кабел за FACRA-та от алито дали става, че ми писна да поръчвам кабели които не стават и да пълня кашона в килера
 

Редактирано от Galin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ооо, това с кабелите и буксичките, и модулите и аз не го обичам, но и аз имам :)

 

Аз взех от крушката за задна управлението на релето, което праща сигнал към headunit и превключва между тв тунера и задната камера като sources. 

Винаги ми предава тв тунерът, включвам задна, релето получава сигнал и пуска сигналния от камерата.

Самата камера в крайна сметка захраних през модул за дневни светлини, който сработва сам при напрежение над 13V. Така камерата ми работи постоянно, когато двигателят е запален и предава образът винаги. Така при превключване към нея няма  трептене, което имаше, когато взимах захранване от крушката, дразнеше малко, а все пак ѝ трябваше време да палне.

 

За мен не е добър вариант да я връзваш към копче, трябва да е напълно автоматизирано, за да си доволен от крайния резултат, а не да се включва с пръст :) 

Редактирано от OvivO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

24 minutes ago, OvivO said:

.....

За мен не е добър вариант да я връзваш към копче, трябва да е напълно автоматизирано, за да си доволен от крайния резултат, а не да се включва с пръст :) 


То това е само идея ... за сега 
По скоро обмислям да се включва не само с копчето, а и с включване на задна
Забелязах, че светва копчето и при двете ситуации и ще бъде автоматизирано.
ако има други идеи ще ги обмисля.
Примерно ако някой в задръстване ми се навре отзад бутам копчето и светва номера му на екрана - а не да го шашкам като включа задна :)

 

 

Редактирано от Galin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако нямаш тв тунер, бодеш направо факрата от камерата в хеда - предполагам си наясно.

Заводски също работи постоянно камерата докато е на контакт колата.

Почти всички факри и преходници са ми от Алито. Тук са по20-30лв, там по 5-15лв.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Днес след 2 годишно прекъсване изрових камерата от килера и се заех да я сложа без да разглабям колата все още само за да я видя тръгнала (после ще окабелявам)

 

та тръгнах да кодирам в [76] - Parking Aid смених така

  • 0x?xxxx: Trailer Hitch/Rear View Camera
    • +1 = Trailer Hitch installed
    • +2 = Rear View Camera installed
      натискам бутона и нищо на екрана и само пищи за близост - няма я дори картинката на колата върнах го както си беше и се появи 

      Някакви идеи на къде да ровя по нататък в нета за да подкарам камерата.
Редактирано от Galin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Здравейте!

 

Прочетох от начало темата и реших да ви пиша, относно проблема с каметата ми за задно виждане. 

 

Проблемът се изразява в следното нещо - тръгва когато си иска, без значение на работещ двигател или не. Инсталацията според мен е малко по-различна от останалите. Много клипове изгледах, такива неща при тях нямаше, като при мен. Камерата е китайска и е в плафона на задния номер.
От страната на захранването на камерата, късия червен кабел излизащ от жълтия чинч, взима (+) напрежение от моторчето, за отваряне на багажника. Нулата мисля, че беше от плафона на задния номер. 

В другият край има две последователно свързани релета, захранени от буксата на левия стоп. Първото реле е 4 пиново, каквото го има по-горе в темата. След него е RAS-1215, към което е свързан късия чевен кабел от жълтия чинч. Замерих голямото 4 пиново реле и е 90 ома, което е в граници. Между двете релета излизат кабели за захранване на usb, разни букси за други устройства и т.н.

Реших да подам към камерата директно 9V с батерия, към буксата и тръгна. Също забелязах, че когато камерата работи е в притворен багажник, дори да не е заключен. Вдигна ли го малко нагоре и картината спира, става черен екран. Възможно е проблема да не е само един. Някой има ли идея,  какво да проверя и къде да търся решение? Сервизите не им се занимава с такива неща и сам трябва да си реша проблема. Огледал съм повечето спойки и са наред. Няма хлабави съединения. 

 

ПС: Качвам една снимка да видите, за какво става дума. :)

 

 

1.jpg

2.jpg

Редактирано от FiveWish
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...