Jump to content

Спортни филтри / Cold air intake


Recommended Posts

Какво е мнението Ви за спортните филтри . Кой какви спортни филтри използва ? За купето използвате ли такива които се мият , интервали за поддръжка и "живот" на самия филтър и препарати /производители / с които ги почиствате ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въздушен филтъ Pipercross, който заменя оригиналния в комбинация с такава high flow тръба.

Кит за почистване Pipercross, все още нямам отзиви понеже скоро ще му правя сефтето.

 

Дали съм усетил разлика трудно е да се каже понеже реално направих всичко на куп филтър, тръба, ролка и ремап.

 

 

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в България с толкова прах добра идея ли е ползването на спортен филтър? Като знам какъв ми става филтъра на купето за 10к...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи какъв точно, този който ползвам си седи в кутията. Ако е конусен и няма кутия по-скоро не, но пак зависи къде се кара ако е предимно извънградско няма да е чак такава драма.

Отделно конретно за 3.0TFSI няма дебитомер за който да се мисли.

 

п.с. ще снимам как изглежда моят филтър след малко над 10хил. км от които по малко от 10% градско.

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 14 часа, P_PETKOV написа:

Въздушен филтъ Pipercross, който заменя оригиналния в комбинация с такава high flow тръба.

Кит за почистване Pipercross, все още нямам отзиви понеже скоро ще му правя сефтето.

 

Дали съм усетил разлика трудно е да се каже понеже реално направих всичко на куп филтър, тръба, ролка и ремап.

 

 

Здрасти! Като поръчва тази high flow тръба от сайта на JHM имаше ли проблеми с доставката, митници и плаща ли ддс или мито? Наиграл достатъчно с митници и куриери, и вече се изприщвам като трябва да поръчвам стока, която е извън ЕС.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да си я купиш през GGBG примерно. JHM имат дилър във Финалндия: Клик.

При мен схемата беше друга: Поръчах през UK дилъра на JHM и всичко дойде до България без митници и т.н. Ама това беше Декември и вече няма смисъл заради Brexit.

Та нямам идея какво се случва като се поръча през сайта им. Аз съм поръчвал само софтуер през сайта им, ама това е различно 🏎️

 

п.с. Кажи речи всичко което е извън ЕС подлежи на митница съответно мито и ДДС, разбира се има и изключения.

Така, че нз за какво наиграване иде реч или по-скоро драмата е, че за дължат мита и ДДС :lupe:

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с този сет , и филтъра ми се е замърсил и разбрах че се мие и се смазва с масло след като напълно изсъхне . Наскоро забелязах че тръбата която е след филтъра се е счупила или по скоро разлепила на едно място . Ще търся някакво лепило да се пробвам да я поправя , гледах едни карбонови ама много скъпи :( 

blog_intake.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 5/1/2021 at 10:56 PM, P_PETKOV said:

Въздушен филтъ Pipercross, който заменя оригиналния в комбинация с такава high flow тръба.

Кит за почистване Pipercross, все още нямам отзиви понеже скоро ще му правя сефтето.

 

Дали съм усетил разлика трудно е да се каже понеже реално направих всичко на куп филтър, тръба, ролка и ремап.

 

 

Ще почнеш да чуваш суперчарджъра много яко :) , ама тоя филтър много "менте"/извинявам се за сравнението/ ми се струва . Мисля този препарат да използвам , ако някой колега го е ползвал моля да сподели :) 

1.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам препаратите за почистване и смазване на K&N и съм доволен.

Моят препарат за смазване на тип аерозол, а този който ти си качил на снимка сякаш е от другия тип (пяна), но до колкото знам не се различават особено.

Иначе препаратът за почистване си е обезмаслител и повечето хора около мен ползват Меглио или други марки, които се намират по магазините. Аз също съм пробвал с други обезмаслители и всичките ми вършат еднаква работа, така че и да не вземеш оригинален почистващ препарат на K&N няма да е нещо фатално, но хубав препарат за омасляване ще ти трябва и затова поне него си вземи.

Дано съм помогнал. :)

 

П.С. Иначе мога много лесно да обясня какво имам предвид под "наиграване" с доставки от чужбина. Не става въпрос за плащане на мито или ДДС, а по-скоро за разправии с куриери, едни огромни такси за транспорт или освобождаване на пратки, занимавки с митничари или агенции за представяне пред митниците и т.н.

Редактирано от liverpoolfan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, vle4ugoto написа:

Ще почнеш да чуваш суперчарджъра много яко :) , ама тоя филтър много "менте"/извинявам се за сравнението/ ми се струва.

 

Ми бали ги колко са ментета ама Revo ги ползват. Иначе за препаратите да това са като гледам е конусен филтър на K&N или поне така изглежда. Реално е може би все тая на кой ще препарата понеже едното е обезмаслител другото някакво специално олио което попива във филтъра и обира прахоляците.

 

@liverpoolfan Ползваш тогава дилър в ЕС или GGBG (за внос от САЩ не съм ги ползвал за да дам лични отзиви) и те така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Англия няма занимавка с митници ако поръчвате такива дреболий:

uktobg

Quote

Възобновяване приемане на онлайн пратки офис Лондон. Цената става 4.00 лв/кг. (включва митнически такси за пратки на стойност до £140/300лева за всяка отделна пратка). За пратки над тази стойност е възможно да се начисляват допълнителни такси като ддс и мито. Единствено условие което ще се изисква от вас е ВСЯКА ПРАТКА ДА СЕ РЕГИСТРИРА В ПРОФИЛА ВИ И ДА ПРИКАЧИТЕ ДОКУМЕНТ ЗА ПЛАЩАНЕ/ ПЕЙПАЛ /ФАКТУРА. Не регистрирани пратки НЯМА да се придвижват до България докато не се представи фактура за нея.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снощи си поръчах още 1 такъв филтър -63$ , за всеки случай , че тоя ако се прецака да не връщам пак оригиналната кутия :) Четох че не се препоръчва да се издухва с въздух а да се изчетка и обезмасли и обилно измиване след това , да си изсъхне сам и тогава с маслото , ама ми е чудно колко ли време ще изкара така с миенето , че с нашия чист въздух ...... редовна баня на 5-6 месеца . Това с поръчване от чужбина е ок само ако продукта го няма в БГ , иначе чакане , такси , я се обърка нещо и само разправии . Моя филтър го поръчах от щатите с багажa на един приятел и ще дойде чак след 2 месеца . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бая мръсотия е събрал . Моя е доста по чист спрямо твоя :)  Аз ще къпя моя тия дни , само да се наканя , че едната ми кола е в бокса от 2 седмици и не знам колко време ще отнеме да я оправят , а не ми се слага оригиналната кутия , ама в краен случай ще си поиграя . Търсих и за купето такъв който се мие , ама тия не познават парите /към 200 лв / спрямо 15 за еднократна употреба . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За който се притесняваш да си поръчва филтри от Англия, 7 лева ми струваше доставката на филтър, само им пратих пейпал фактурата, с друго не съм се занимавал. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...