Jump to content

Audi 80 B4 2.0 ABT Проблем с пробка на спирачен апарат


Recommended Posts

Здравейте,
След смяна на накладки, понеже старите свиреха натиснах няколко пъти по-силно спирачния педал за да може да уплътнят накладките към дисковете.
Единият спирачен маркуч се пръсна. Понеже знам, че работата по тази част на спирачките е тегава я закарах в сервиз наблизо.
Смениха маркуча, но отказват да пробват да развиват пробката за обезвъздушаване на апарата. Според тях ще се скъса.
Спирачки има, но са далеч от идеалните. Обезвъздушавано с маркуча.
Има ли начин да имам нормални спирачки ако се повтори обезвъздушаването така, има ли въобще начин да се развие пробката или да се премахне и да се ремонтира апарата и какви са вариантите, които не налагат замяна на апарата? Причината да не искам да го заменям е, че намирането на втора ръка е трудно, а по Интернет не се знае какво ще пристигне и дали няма да е в същото или по-лошо състояние. Нови апарати няма, а цената на рециклираните е доста солидна. 
Колата е Audi 80 B4 2.0 ABT.

Редактирано от инжектопляктор
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми стана ясно преден или заден е апарата, много е важно, защото предния е по няколко лева!

Ето:

https://www.megaparts.bg/product/2089214205

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те и задните не са скъпи. Нови няма продават се рециклирани има по 50-тина лв. Освен да пробваш да отвиеш обезвъздушителката няма какво да направиш, ако се скъса има вариант за изваждането. И аз съм късал, не е толкова страшно. Преди да я пробваш напръскай със спрей против ръжда - на Вюрт тези спрейове са много добри. Не ползвай ВД-40, то е по-скоро за смазване. Ако успееш да я отвиеш сменяш я с нова около 2 лв. и газ :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спрейовете против ръжда на Вюрт са добри, но са далеч от ефикасността и бързодействието на тези на IBS. Има ги вече и в България, а ако се купят и с отстъпка, са на изненадващо добри цени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук няма ли нови спирачни апарати:

https://www.avtochastionline24.bg/audi/80-8c-b4/1396/10907/spirachen-aparat

 

Е, вярно от марки като Topran, Ridex, Vika, Esen SKV, Stark, NK, A.B.S...Нямам идея дали всичките мязат на Topran.

Редактирано от 6matkar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Sklepi wd-40 е точно проникващ спрей, справя се отлично с ръждата и клеясали сглобки. Не го ползвай за смазване, има обратния ефект. На вюрт може и да са по-добри, нямам впечатления.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, 6matkar написа:

Тук няма ли нови спирачни апарати:

https://www.avtochastionline24.bg/audi/80-8c-b4/1396/10907/spirachen-aparat

 

Е, вярно от марки като Topran, Ridex, Vika, Esen SKV, Stark, NK, A.B.S...Нямам идея дали всичките мязат на Topran.

При покупката на някои от въпросните се връщат старите апарати, старите се рециклират и пак се продават.

 

Преди 1 час, head_up написа:

@Sklepi wd-40 е точно проникващ спрей, справя се отлично с ръждата и клеясали сглобки. Не го ползвай за смазване, има обратния ефект. На вюрт може и да са по-добри, нямам впечатления.

Не ползвам ВД-40 за нищо. Имам го за добре рекламиран прехвален боклук. За смазване на някакви механизми като ключалки и подобни - грес под формата на спрей на COMMA. За ръждясали или клеясали болтове Вюрт. Колегата nikrga е написал, че имало и по-добри. Като ми свършат флаконите, ще пробвам тези които е препоръчал колегата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...