Jump to content

Рециклиране на електрическа рейка


Krisbiserov

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Здравейте, имах същия проблем. Оказа се ,че някъде съм ударил управлението(компютра) на електрическата рейка. Изпратих я в "ФЕЛИКС Н и 3-1"ООД и ми я оправиха срещу 840 лв.

 

viber_изображение_2021-06-29_13-33-551.jpg

viber_изображение_2021-06-29_13-33-55.jpg

Редактирано от d.karoserov@ajax.bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото в питах в Ауди и нова струва 5100 лв. 😱

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте,

Да питам някой справал ли се е с проблема по-друг начин. Мисля че е моята се е наводнила защото преди седмица минах през голями локви на наводнението.

Този проблем го оправят гаранционно в щатите и в канада до 10 г. и 200 к , но тук от ауди ми казаха че няма такава акция. Някой знае ли нещо?

Само модула може ли да се ремонтира нещо?

audi steering.bmp

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Колеги здравейте,

След излишни дебати по темата за тип бензин и масло, накрая взе, че се появи реален проблем с А6 компресор 310 к.с. 2013-та

Снощи паркирах нормално, днес сутринта паля и светва лампата с дефектирала кормилна система. Първоначално волана правеше кррр,кррр при завъртане, после си остана блокиран в централно положение. Колата пали нормално, давам два напред и два назад, но не завива.

Към тази индикация светват и тези за контрол на стабилността и после за налягане в гумите. Гумите са видимо напомпани. 

Проблем с рейката е вероятен, но защо в комбинация с друго?!

IMG_20220828_165312.jpg

IMG_20220828_203836.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да й направиш диагностика иначе няма как да стане ясно какъв точно е проблема. В нета видях, че повечето са имали проблем с модула. 

 

едит: проблема може да е и в някой датчик на АБС-a, което води до точно тия съобщения.  Прочетох, че при дефектирал абс датчик Сензора за ъгъла на волана се шашка. 

 

Предполагам, че твоите гуми са без датчици във винтила и само от абс-а се "измерва" налягането на гумите.

 

 

Редактирано от Drone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направиха и диагностика в Ауди и казаха, че е от рейката. Свалят и изпращат за София. Веднъж е ремонтирана октомври 2021 от предишния собственик, сменян е EPS. Ако е същото, гаранцията ще трябва да покрие ремонта ... надявам се да го покрие :)

Лично мен ме озадачиха тези други индикации за налягане в гумите. Аз имам опция за следене налягането в гумите но не съм я задал да е в режим на работа, както и никога не съм включвал старт-стоп системата ... дори не ми е любопитно като как ще да работят тези две системи :)

Но ако такава глупост като датчик за налягането в гумите може да ме вкара в подобен филм, то тогава късай и хвърляй. На секундата я пращам в мобилето и ще си търся нещо от преди модерната епоха :)

Не смея да си представя ако след 4-5 години нямам възможност за нова в гаранция и трябва да купувам кола от следващата генерация на Ауди. Особено ме отвращават тия touch глупости и големи телевизори.

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...