Jump to content

Проблем с S4 2007 2.0 TDI - бял пушек с остра миризма


eSportBG

Recommended Posts

Здравейте, колеги !

От седмица/две имам проблем с колата (S4 2007 2.0 TDI - ръчни скорости). Когато я покарам известно време и спра някъде на сфетофар или като цяло и работи на място започва да пуши бял пушек.

Закарах я при майстор и той каза, че проблема може да бъде решен с настройка на дюзи а след това, че някакви тапи са паднали в двигателя.

Някой сблъсквал ли се е с този проблем и може ли да даде мнение как го е решил ?

П.С. Извинявам се, ако не обяснявам като хората ! Ако имате въпроси, насреща съм за да отговоря.

Благодаря !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Белия пушек означава че вкарва антифриз в цилиндрите . Погледни или по точно следи също нивото на маслото и за загуба на антифриз . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 53 минути, skorvod написа:

Белия пушек .......

 

преди 32 минути, vle4ugoto написа:

Белия пушек .......

леееееко да се изчака с това "S4 diesel", от........2007!! Че дан` са окаже......бензин^_^

Преди 2 часа, @nTon написа:

 Двете са несъвместими :verweis:

The Next Audi S4 Will Be Diesel For The First Time

, е да, уееееко СЛЕД 2007-ма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@@nTon Благодаря ! Да моя е грешката А4 е. Извинявам се за объркването !

@vle4ugoto Благодаря за отговора ! Следя нивото на антифриза и маслото от доста време.. не пипа. Днес доста се поразходих по сервизите и накрая имам някаква по-точна констатация.

Имам вал за смяня, на който са му изпаднали тапите, защото е за смяна (тапите му са в картера). Оказа се че е консуматив и около 350 000 км е за смяна. В двигателя няма въздух както трябва и за това се дърпа повече гориво и резултата е пушека, който го има само на ниски обороти. На високи всичко е точно. Забравих да спомена, че колата е с чип.

Благодаря на всички, които изразиха мнение !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...