Jump to content

Избор на гуми размер 235/45/17


Recommended Posts

Здравейте,

 

предстои ми да избера гуми с размер 235/45/17 за Ауди А4 Б7 2.0TQ. Стеснил съм избора до три модела:

 

CONTINENTAL PREMIUM CONTACT 6
GOODYEAR EAGLE F1 ASYMM 5
MICHELIN PILOT SPORT 4

 

Ще съм благодарен да споделите впечатленията си.

 

Има ли голямо значение за возията, дали гумата е XL и дали е с по-висок товарен индекс? В смисъл търси се повече комфорт. В момента колата е на 18 цола и ще минавам на 17.

 

Предварително благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има значение, за твоята кола не трябва да е XL, а товарния индекс трябва да е 94. Хорана не обръщат внимание на тия глупости, а всъщност има значение за обратната връзка, возията и т.н.

На XL гумите има повече оплетки, съответно гумата е по-тежка, по твърдо вози и т.н. 

От трите модела на които си се спрял аз бих взел PS4, в момента карам с PS4S и с по-добра гума не съм карал никога. 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оферират ми Michelin Pilot Sport 4 97Y XL и Continental Premium Contact 6, 94Y.  Goodyear-а бил със стар ДОТ. 

 

Никъде по сайтовете не намерих PS4 с товарен индекс 94 и да не е XL. За Continental-а - прочетох негативните коментари в другата тема. Май към Michelin-а клонят везните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PS4 в този размер не се предлага с товарен индекс 94, само primacy. С премиум контакт 6 не съм карал, нямам и намерение след зимния боклук, който изхвърлих с кеф (TS 860S). Аз бих потърсил нещо 94Y, GOODYEAR например, но аз много държа на обратна връзка и карам много динамично.  Също така имайки предивид, че тук слагат по-високи гуми, щото Пешо гумаджията му казал, че нема ядове или щото размера е по-евтин - слагай Мишлена смело. 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търкалял съм PREMIUM CONTACT 6 18-ки на Тигуан и гумите бяха добри, нямам забележки при нормално возене...но едва ли са по-добри от PS4.

Общо взето и с двата варианта няма да сбъркаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще потърся GOODYEAR EAGLE F1 ASYMM 5  94Y. 

TS 860 съм карал на 15 цола. Проблем им беше тръгването и спирането на хлъзгава настилка. Летни не съм карал.

PS4  - в момента колата е с PS4  225/45/18 91W и вози като каруца. Дали няма с PS4  235/45/17 97Y да се влошат нещата? Другото, което малко ме смущава е, че вече два пъти ми се включва АБС-а при по-рязко спиране с ниска скорост на сух асфалт. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм също с Мишелин ПС4С 255/35/19 и съм доста доволен засега :) Доста по добре се държи колата в сравнение с континентал спорт контакт/ нормално все пак са чисто нови / Вчера 1 автобус докато го изпреварвам извън града ме '' избута '' в не малка локва с около 70-80 км и нямах проблем с това , добре се справиха гумите и яко държане на волана . Доста добре се сържат и на сухо и в завои , но да не забравяме законите на физиката все пак :) . Добър баланс имат / до 10 гр на гума / . След 5000 км мисля да им врърна пак един баланс просто за проверка . 

Немисля че ще усетиш някаква разлика в размерите които си написал при положение че са с еднаква височина , при мен от 255/35/19 като мина на 245/40/18 се усеща по добра возия , но не е нещо невероятно . На ABS-а това му е работата да се включва при нужда - аз досега на суха настилка не съм го усещал , но зимата редовно ми се включва . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10 hours ago, nedelcho_iliev said:

Ще потърся GOODYEAR EAGLE F1

F1 са разумен компромис - не блестят с нищо конкретно, но комплексно са много балансирани.

Возят една идея по-лошо от континентала, но са по-добре от дънлоп. Износват се забележимо по-бавно от континентал и мишелин.

Спирането им не е по-лошо от цитираните гуми и забележимо по-добре от разни потенци.

Сравнително здрави бордове, с прилична реакция на волана....по-добре са от континентал.

Дори да има изпускане в завой, то е предсказуемо, плавно и контролируемо.

Не искат загряване, за разлика от пилотспорта, работят и при температури към нулата.

Накратко - с нищо не изпъкват, просто работят.

Редактирано от robobug
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уж ми обещаха да доставят до края на седмицата четири Гудиъра с дот края на 2020 г.

Ако Мишелина беше с товарен индекс 94 да бях го отнесъл вече.  Между другото, това за загряването и другаде съм го чувал. Ако тази гума наистина трябва да се загрее за да почне да си изпълнява функциите - за мен това е по-голям компромис.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Този GOODYEAR се предлага с FP ... CONTINENTAL PREMIUM CONTACT 6 също. Което е полезна опция. Аз лично бих избрал BRIDGESTONE T005.

Като цяло коментирания размер гуми е неподходящ за този автомобил. Но това са мои лични наблюдения.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Размер не означава само диаметър на джантата. Но да не разколебаваме автора ... Откакто приятел си купи NEXEN 275/35/19 за CLS не ми се пише за гуми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

285/30/19 e размера на задните гуми за CLS, имал съм и знам от първа ръка какво следва ако не се монтира препоръчания размер гуми. Бяха объркали когато ми го продадоха и бяха сложили 275, тази кола НЕ МОЖЕ да се кара с друг размер гуми освен с този който пише на вратата. 

 

Защо смяташ, че коментирания размер не е подходящ? (за Аудито)

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих те посъветвал да погледнеш и Kumho-то... имам приятели,които са с него и са доста по-доволни от Континентала...Аз също съм се насочил към тях :) и то към конкретно твоя размер...сега съм с континентал,но определено нищо добро не бих казал за тях...ама нищо!

445026E2-7430-45DF-934C-E6C843747239.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Cikata написа:

Аз бих те посъветвал да погледнеш и Kumho-то... имам приятели,които са с него и са доста по-доволни от Континентала...Аз също съм се насочил към тях :)

Корейското творение е със здрави бордове и издържа повече километри от истинските гуми. Цени се от тези с жълтите коли. Но мокро ли е трасето ... оле... шейна. Ако можеш да тръгнеш. За куатро са правени. 🤠

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Бако Мецан написа:

С Какъв Континентал си? И размер и модел

225/50/17 Премиум Контакт 5

ДОТ 0817

Бяха на един сезон когато взех колата...еми трагедия си беха още в началото, но не ми се сменяха гуми на 2 години и за това останах...но определено не си заслужават парите според мен

преди 30 минути, МММ1 написа:

Корейското творение е със здрави бордове и издържа повече километри от истинските гуми. Цени се от тези с жълтите коли. Но мокро ли е трасето ... оле... шейна. Ако можеш да тръгнеш. За куатро са правени. 🤠

Аз се водя от теста на Ауто билд :) като гледам Контакт 6 е само една идея преди “китаеца”...а като цена е 2,3,4 идеи пред него 😆 ма секи си има философия в живота ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зимните континенталии ги смених преди 1 зима със Ханкок...еми не ми се коментира за разликата 😆😆😆😆 най-добре спестените 500лв разлика 😆😆😆😆😆

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

continental premium contact 5 с размер 205/55/16 с dot 2018 на кола, която се кара само градско, миналото лято и четирите станаха криви самите гуми, две ги хвърлих директно, другите две заминаха за 50лв, взе ги един човек да закърпи положението.

Не знам гумите, конкретната серия ли или жена ми цели яко дупки (последното е сигурно), но не ми се беше случвало до сега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Cikata написа:

Аз се водя от теста на Ауто билд :) ...

Тестове да искаш в нета. 🙂

За най-отвратителния размер гуми https://www.tyrereviews.com/Article/2021-ACE-GTU-Summer-Tyre-Test.htm

Как да не си купиш нещо евтинко ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не каза, кой е правилният размер за Б7 според теб? 235/45/17 - освен, че е по-скъп и по-труден за намиране, какво не му е наред? Би ли споделил лични впечатления от BRIDGESTONE T005?

 

Вече на три места удрям на камък с Гудиъра, а уж работата беше сигурна. То ще мине лятото докато го намерят. Чакам от още едно и ще вземам Michelin Pilot Sport 4 97Y XL. Дано да не съжалявам за това 97Y XL.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търсиш комфорт на возене а гледаш Michelin Pilot Sport. Това е гума с доста твърди бордове и е правена с друга цел. Виж я на живо и ще разбереш. Има я изложена в центрове Диана.

Размер гуми 235/45/17 е стандартен и с добра цена. Това купе (Б6/Б7) е най-комфортно и стабилно с размер 215/55/16 и 225/50/17. То този извод съм достигнал и го споделям. И двата размера са скъпи.

BRIDGESTONE T005 е най-комфортната гума която предлага марката и си струва парите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, OvivO написа:

continental premium contact 5 с размер 205/55/16 с dot 2018 на кола, която се кара само градско, миналото лято и четирите станаха криви самите гуми, две ги хвърлих директно, другите две заминаха за 50лв, взе ги един човек да закърпи положението.

Не знам гумите, конкретната серия ли или жена ми цели яко дупки (последното е сигурно), но не ми се беше случвало до сега.

Не е последното, TS860S на две седмици се изкривиха. Колата се кара всеки ден, напомпани са на правилно налягане и след 2 седмици станаха за кофата. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...