Jump to content

Датчик/стрелка за гориво долу у лево :о(


zengin

Recommended Posts

Здравейте,

проблема е, че стрелката за гориво си стои долу в ляво, все едно няма никой в резервоара и си няма ни една...

Четох някъде, че си е проблем на тия кочини, коги нафукаш резервоара до горе (мнооого рядко ми се е случвало, да не кажа 1-2 пъти) и стелката спира да отчита.

И да, така си беше до лани..ама сиги си е полегнала и не ме отразява, колко сипвам в резервоаря изобще.

Знам, че има тука някой майстер дето се е сблъсква с това и го е оправил - моля, да сподели от драгоценния си опит, ако обича интервю... Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, zengin написа:

Здравейте,

проблема е, че стрелката за гориво си стои долу в ляво, все едно няма никой в резервоара 

При мен се случи след поредното зареждане догоре. Свалих задната седалка и щях да разглобявам, но като размърдах буксата опитах и почна да показва.покарах около 2 седмици и пак спря.Пак свалих седалката и почукнах по резервоара-оправи се за 2-3 седмици.Сега, като спре да показва даже не свалямседалката, а почуквам по резервоара и се оправя за дълго.Чакам да спре окончателно и да отварям, ама засега изчаквам, защото така или иначе винаги знам колко гориво имам като пълня догоре винаги, а и много ме мързи :)

Редактирано от venko74
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти да видиш, брато... стана работата. Махнах седалката и що бой изядоха и двете помпи, майка... Мерси за съвета, колега.

Sent from my SM-A307FN using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите.И приен така стрелката не показваше извадих буксата под задната седалка /при мен е една моята е 2.7 TDI/ закривих лекичко пинвете сожих буксата и всичко вече година ок.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е в датчика който се намира закачен на поплавъка, трябва да се отвори капака да се извади помпата и където е буксата да се разкачи, от самата нафта се получва слуз по буксата, след зачистване на пиновете проблема го разрешаваш за винаги. При мен се оказа датчика който е зад шофиорската седалка трябва да я закачиш на VCDC и да видиш кой от двата дава грешка. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз видях само в дясната помпа, зад пасажера дето е, да влиза кабел. Нея ли да отворя? А за другата помпа от къде идва кабел?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@zengin от ляво няма помпа, само кошница с датчик и поплавък. Аз първо отварях левия, след година десния. Без да почистиш буксите вътре не вярвам да се оправи трайно ( полепва някакво желе от горивото и губят контакт пластинките.) Купи си капаци и гумени уплътнения за всеки случай.

При мен левия излезе без много проблеми, но десния бая пострада.

По добре отиди в сервиз - към 50лв мисля вземат и не си струва разправията, ако нямаш точните инструменти. Успех !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...