Jump to content

А6 4F Удар при порегляне - Тампони на двигател или скоростна кутия


borisovich

Recommended Posts

Здравейте колеги, 

От няколко месеца при рязко потегляне от място се чува едно здраво "туп", самият шум се усеща да е някъде отпред и вдясно от шофьорското място. По-отчетливо е при по-рязко потегляне в завой примерно при изтегляне на светофар . При кик даун в движение и в обороти, това "туп" го няма.

Колата е на пробег 450 000 км, нямам проблем със скоростната кутия, сменя мазно. Вибрации при запален двигател на място. Мисля си дали не е от тампон на двигател. Все пак се получава някакво усукване в посоката на въртене на двигателя. А възможно ли е това да е от тампон на скоростната кутия? Въобще каква е симптоматиката при загинали тампони. А да е от самото окачване, нещо по ходовата част? Някой да има идея?

Предварително благодаря на тези които се включат с коментар.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имал съм съмнения за преден мост или магаре както го наричат някои. От три-четири години имам едно потропване отдясно проявяващо се при неравности но всички механици до които съм се допитвал са ми казвали, че окачването е добре а "магарето" нямало как да се тества или поне докато не стане много зле да се каже със сигурност, че проблема е от него. Сменил съм единствено биалетите. Амортисьорите съм тествал, в норма са. Но както казах от 2017 е тропането а това което прави "туп" от месеци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, borisovich написа:

Амортисьорите съм тествал, в норма са

А да бе, на "тестер за амортосори", нали? Що се връзвате, не е ясно.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, NIKO написа:

А да бе, на "тестер за амортосори", нали? Що се връзвате, не е ясно.....

Ами не че се вързвам, може и да е ала-бала този тест, просто споделям какво съм проверявал. Иначе по вида на хлопане-тропане си мислех да не е от тампон на амортисьор. Майстора каза - сакън, този модел от това не страда. Но така или иначе тропането ме дразни, докато това "туп" при ускорение от място ме притеснява, не просто ми дразни слуха :)

преди 11 минути, Gangbango написа:

Някой от долните носачи е. Залагам си бележника от 8-ми клас (оня ден си го намерих в шкафа).

Освен да ги сменя всички, но за кола 2007 с този пробег, гледам да огранича ремонтите доколкото колата да е технически изправна и надеждна. Иначе лесно би глътнала повече пари за стягане от колкото самата тя струва.

Преглеждал съм предницата в 6 различни сервиза и във всеки казват, че проблем с ходовата част не откриват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При всички положения тампоните на магарето са зле на тези години и километри, казвам го от личен опит, като човек асистирал в смяната на моите.  А то се казва магаре, защото върху него е закачено всичко и носачи и тампони на мотора и т.н. Затова аз бих започнал от него, при всички случаи няма да е излишно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реших проблема. Оказа се тампон на двигателя. Смених и двата. Странният шум "туп" при ускорение от място изчезна. Тропането по неравности остана. Майстора не вижда проблемни носачи. Според мен има, но картинката ще се изясни при усилване на тропането.

Според мен тропането е комбинирано от тампон на магаре и заминаващ си носач, но засега ще се примиря с дразнещите шумове, че и на мен ми писна да обикалям по сервизи и стоя без кола.

Благодаря на включилите се с мнение.

Желая безаварийно шофиране на всички :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Сложих нови тампони, марка не знам. Понеже майстора ги поръчва от магазин в който ми дават отстъпка и амах два варианта. Оригинален тампон 750 лв. или подходящ заместител, двата за 850 лв. Избрах втория вариант. Разликата е осезаема, дори леките вибрации в купето изчезнаха. Ако те интересува марка, мога да попитам какви са сложили.

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах драма с тампоните на мотора...отвратителни вибрации...преди месец сложих два нови от Порше и game over...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 16.06.2021 г. at 14:52, borisovich написа:

Реших проблема. Оказа се тампон на двигателя. Смених и двата. Странният шум "туп" при ускорение от място изчезна. Тропането по неравности остана. 

Смени си тампоните на долните криви носачи и ще си преоткриеш колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 17 часа, sunshai написа:

Аз имах драма с тампоните на мотора...отвратителни вибрации...преди месец сложих два нови от Порше и game over...

Единия (с датчика) е по скъп ,но двата бяха към 900 и нещо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...